Переселенець з інвалідністю розповів, які гарантії для таких людей передбачені державою
52 тисячі вимушених переселенців мають інвалідність. Один із таких переселенців — Віталій Святошенко. Він розповів про найголовніші гарантії для ВПО з інвалідністю.
Про це йдеться в матеріалі «Східного варіанту».
Читайте також: доступна для всіх реінтеграція: які зміни потрібні людям з інвалідністю на Донбасі
Вимушені переселенці, які мають статус людини з інвалідністю, отримують в Україні щомісячну адресну допомогу. Вона прямо прив’язана до прожиткового мінімуму, який періодично змінюється. Відтак, наводимо актуальні суми такої допомоги:
- ВПО з інвалідністю ІІІ групи отримують 1854 грн;
- ВПО з інвалідністю ІІ група — 2 132 грн;
- ВПО з інвалідністю І група і діти з інвалідністю — 2410 грн.
Соціальне житло для ВПО з інвалідністю першої і другої групи має надаватися без черги. А якщо мова йде про тимчасове житло, то сам статус інвалідності додає балів вимушеному переселенцю, а саме кількістю балів визначається черговість отримання такого житла.
Також за словами Віталія Святошненка, зараз в Україні немає поділу на робочі та не робочі інвалідності.
«На кожному підприємстві існує квота робочих місць, де мають працювати люди з інвалідністю - це 4% від загальної кількості працівників», — наголосив Віталій.
Також 5 серпня запрацювали зміни до закону про «підвищення соціальних гарантій для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю». Наводимо дві основні зміни, актуальні для людей в східних регіонах.
1. Закон розширив перелік осіб, які мають право на позачергове обслуговування в будь-яких касах, а також на підприємствах, які надають будь-які послуги населенню. Раніше без черги обслуговували лише людей з інвалідністю першої та другої груп. Тепер таке право мають:
- люди з інвалідністю незалежно від встановленої групи інвалідності;
- діти з інвалідністю;
- особа, яка супроводжує людину з інвалідністю першої групи або дитину з інвалідністю.
2. Закон встановив перелік людей, які мають право без черги проходити контрольно-пропускні пункти на лінії розмежування.
- люди з інвалідністю, які їдуть на лікування (за наявності підтверджуючих документів);
- люди з інвалідністю першої групи;
- діти з інвалідністю;
- одна чи дві особи, які супроводжують людину з вище перелічених категорій, а за необхідності — близькі родичі першої лінії спорідненості (батьки, чоловік або дружина, діти)