Переселенець розповів, як намагався отримати компенсацію за зруйноване житло
Хоча в Україні затверджено механізм отримання компенсації за зруйноване житло внаслідок збройної агресії Російської Федерації, на практиці переселенці стикаються з різними проблемами.
Про це переселенець з Пісок Олександр розповів "Східному варіанту".
Олександр (ми не називаємо прізвище на прохання героя) виїхав з родиною з Пісок влітку 2014-го. Тоді вони думали, що це всього на пару місяців. Але все виявилося інакше. Три роки тому з дозволу українських військових він поїхав туди, щоб подивитися на свій будинок.
Читайте також: без надії сподіватися. Як переселенці намагаються отримати компенсацію за зруйноване житло і де тут дискримінація
Його сім'я заселилася в цей будинок за 10 років до початку бойових дій. За ці роки Олександр побудував там терасу, гараж, лазню, поміняв вікна, двері, сантехніку. Зараз від будинку залишилися лише стіни.
Тепер його сім'я знімає квартиру в Дніпрі за 5 тисяч гривень, плюс комунальні послуги.
Читайте також: купити, побудувати, взяти кредит. Найповніший гайд про житлові програми для переселенців
Взимку він звернувся до правозахисної організації "Січ", де йому допомогли скласти заяву на компенсацію і подати необхідні документи у військово-цивільну адміністрацію. У відповідь йому повідомили, що в Піски немає зараз доступу, комісія не може обстежити пошкодження будинку.
"Моя дружина спілкується в соціальних мережах з іншими переселенцями з Пісок. І там багато різної інформації. Стали відомі факти, що багато хто, хто звернувся - отримували відмову ", - коментує Олександр.
Деяким гроші все ж виплатили, причому, за словами Олександра, ці люди могли подати заяву пізніше. А деякі нібито залишали номери місцевих телефонних операторів так званої "ДНР", які не підтримуються в Україні.
Зараз правозахисники готуються оскаржувати відмову в обстеженні в суді.
Поки що Олександр не знає, що робити з грошима, які він може отримати.
"У мене є дитина, яка закінчує університет. Я б їй поставив питання, яким чином краще розпорядитися цими грошима. Я так розумію, що нам назад дороги вже немає, а дитині жити ще. Потрібно прислухатися до думки дітей", - вважає чоловік.