НВФ продовжують мінувати території Донбасу, - ООС
НЗФ мінують території Донбасу і порушують домовленості режиму "тиші".
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на штаб ООС
Українська сторона СЦКК повідомляє про випадки грубих порушень Мінських домовленостей та міжнародного гуманітарного права з боку збройних формувань РФ.
Останнім підтвердженням цього є випадок одночасного застосування БПЛА збройних формувань Російської Федерації та дистанційного мінування протипіхотними мінами ПОМ-2, що стався 13 квітня 2021 року у безпосередній близькості до об'єкту цивільної інфраструктури – КПВВ «Майорськ».
Близько 05.00 БПЛА противника скинув три гранатометних постріли ВОГ-25 калібру 40 мм на позицію ЗС України поблизу населеного пункту Майорськ з одночасним дистанційним мінуванням цивільної інфраструктури КПВВ «Майорськ» за допомогою п'яти протипіхотних мін ПОМ-2, наражаючи на небезпеку чергову зміну Державної прикордонної служби України та місцеве населення.
Випадок застосування БПЛА російськими найманцями є грубим порушенням Мінських домовленостей, а факт дистанційного мінування мінами ПОМ-2, які є тільки на озброєнні армії РФ – є доказом прямої причетності Російської Федерації до збройного конфлікту на території Донецької та Луганської областей, - йдеться у повідомленні штабу ООС
Російська Федерація, хоч і не є учасником Оттавського договору 1997 року, але 7 грудня 2004 року у РФ прийнято Федеральний закон № 158-ФЗ, що підтверджує ратифікацію Протоколу II «Про заборону або обмеження застосування мін, мін-пасток та інших пристроїв» до Конвенції ООН «Про заборону або обмеження застосування конкретних видів звичайної зброї, які можуть вважатися такими, що завдають надмірних ушкоджень або мають не вибіркову дію».
У свою чергу, Україна прийняла, ратифікувала та повністю виконала свої міжнародні зобов'язання по ліквідації всіх видів протипіхотних мін.
Незважаючи на те, що застосування протипіхотних мін суворо обмежено міжнародним гуманітарним правом, Росія й надалі продовжує забезпечувати своїх найманців в ОРДЛО протипіхотними мінами осколкової дії ПОМ-2, що становить безпосередню загрозу місцевому населенню регіону. Збройні формування РФ періодично здійснюють мінування українських позицій та населених пунктів, застосовуючи протитанкові гранатомети РПГ-7.
Особливість мін ПОМ-2 полягає у тому, що їх неможливо знешкодити без підриву. Міни встановлюються тільки засобами дистанційного мінування, а вибух заряду відбувається у момент спрацювання хоча б одного з датчиків цілі (тонкі, малопомітні дроти завдовжки 9,5 метрів кожен). Міна ПОМ-2 оснащена пристроєм самоліквідації, який може спрацювати в період від 4 до 100 годин, що несе особливу небезпеку для місцевого населення.
З початку поточного року зафіксовано вже шість випадків застосування російськими найманцями мін ПОМ-2. В одному з випадків, який стався 23 лютого цього року в хуторі Вільний, що на Луганщині, загинув місцевий житель 1947 року народження.
Також факти дистанційного мінування були зафіксовані 7 лютого та 8 березня в населеному пункті Луганське, 24 лютого в населеному пункті Водяне, а випадки, що сталися 12 та 13 квітня в районах населених пунктів Зайцеве та Майорськ, взагалі мали ознаки комплексного нападу із застосуванням різних видів зброї.
Зазначені випадки свідчать про наміри РФ й надалі загострювати безпекову ситуацію на території України, використовуючи своїх найманців та є яскравим прикладом нехтування мирних ініціатив Уряду України.
Українська сторона СЦКК про факти зазначених порушень з боку збройних формувань Російської Федерації нотою повідомила СММ ОБСЄ.