На Луганщині відкрили гурток робототехніки: діти знімають новини та збирають роботів
На Луганщині відкрили гурток робототехніки, діти знімають новини та збирають роботів
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на suspilne
Три безкоштовних майданчики для розвитку та відпочинку відкрились у Лисичанську, що на Луганщині.
В одному з таких хабів є гурток робототехніки, медіапростір та розвиваючі ігри. Зробили ремонт та купили обладнання за гроші USAID та військово-цивільної адміністрації.
Керівник медіахабу Едуард Горбунов показав Суспільному студію, де підлітки навчаються основам журналістики та монтажу. У студії є зелений фон, камери та додаткове світло. Вже відзняли молодіжний випуск новин.
"Це унікальний майданчик, де будь-яка людина, яка виявляє інтерес до журналістики, до соціальних медіа і взагалі до відеоконтенту може втілити свої власні ідеї, мрії", — каже Едуард.
У сусідній залі – гурток робототехніки, учнів навчають збирати та керувати роботами. За словами керівника гуртка з робототехніки Олександра Сидоренка, програмують машини на спеціальній платформі Arduino.
"Ми робимо все за схемою, збираємо, потім під’єднуємо до комп'ютера, там завантажуємо програму, завантажуємо з якою паузою повинен миготіти світлодіод. Це початкові заняття. Наприкінці нашого навчання будуть ось такі роботи: один з ехолокатором, ось він, а інший робот у нас на пульті керування", — пояснює Олександр.
Для молодших відвідувачів є окрема кімната з іграшками. Відвідувачка Надія Веретеннікова розповіла Суспільному, що встигла зробити за годину занять.
"Це я зробила з 3D ручки. Тут ще будуть фотоконкурси та відео, і я буду сюди ходити", — каже Надія.
Цей майданчик, під назвою "Freedom hub", розташований в палаці культури імені Володимира Сосюри. За тиждень роботи його відвідали з пів сотні місцевих жителів, каже модераторка хабу Лоліта Глотова.
"Цей хаб створений саме на розвиток нових здібностей, нових можливостей, саме на соціалізацію. Ми хочемо навчити молодь намагатись вміти подавати меседж в наш соціум, а також щоб в них була громадська активність", — говорить Лоліта.
За словами директорки палацу культури Валерії Козинської, зробили у приміщенні ремонт та закупили техніку за гроші USAID та військово-цивільної адміністрації.
"Платформи надані для користування молоді, цільова аудиторія — молодь. Але їх мають право відвідувати всі жителі міста. Загалом проєкти коштують понад 3 мільйони гривень, на всі 3 хаби, по всій території міста", — розповідає Валерія.