На Донеччині повідомили, чи є умови для зберігання вакцини від коронавірусу в області
На брифінгу щодо ситуації з коронавірусу начальник відділу департаменту охорони здоров'я ДонОДА Олександр Педенко розповів, чи є умови для зберігання вакцини від коронавірусу в Донецькій області.
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на Восточный проект.
За його словами, будь-яка вакцина вимагає спеціальних умов зберігання і транспортування.
«Більшість доставляються в Донецьку область в рефрежераторах при температурі + 2-8 градусів. Це прописано в інструкції до вакцин. Крім вакцини від поліомієліту, яка може транспортуватися і зберігатися 6 місяців при температурі + 2-8 градусів, а потім зберігається до закінчення терміну придатності при температурі -20 градусів.
Що стосується вакцини від коронавірусу, розробленої фірмою Pfizer, то поки департамент не отримував ніякої інформації, стосовно даної вакцини. І про умови перевезення і зберігання в тому числі. Якщо її потрібно буде зберігати при температурі -20 градусів, то область зможе виконати таку умову. Якщо ж температура буде нижче, ніж -20 градусів, то таких умов немає», - сказав Олександр Педенко.
За інформацією всеукраїнських ЗМІ, створена Pfizer і BioNTech вакцина від коронавірусу повинна зберігатися при дуже низькій температурі, в тому числі під час транспортування, і це може стати перешкодою для її широкого розповсюдження. Для створення необхідних умов перевезення препарату і його зберігання потрібно побудувати дорогу інфраструктуру, але не всі країни можуть собі це дозволити.
Розроблений компаніями препарат після виробництва заморожується і повинен зберігатися при температурі не вище мінус 70 °C. Після доставлення в центр вакцинації препарат потрібно розморозити та використовувати протягом п'яти днів, інакше він може зіпсуватися. Для формування імунітету потрібно друга ін'єкція через місяць, тому весь процес перевезення вакцини потрібно буде повторювати.
За підсумками третьої фази досліджень вакцини Pfizer і BioNTech повідомлялося, що вона довела свою ефективність у запобіганні вірусу на 90%.