На Донеччині військового засудили на 3,5 роки за пропозицію "розв'язати питання про альтернативну службу" вартістю $500
Слов'янський міськрайонний суд Донецької області засудив командира стрілецької роти військової частини № 3035 до 3,5 років позбавлення волі за зловживання впливом.
Про це повідомляє "Судовий репортер" з посиланням на вирок.
Згідно з даними справи, в листопаді 2018 року молодий чоловік побачив в інтернеті оголошення про проходження альтернативної служби в Слов'янську. Він подзвонив і домовився про зустріч.
Співрозмовник представився командиром резервної роти військової частини № 3035, розповів, що таке резервна служба.
"Водночас він пояснив, що все це не гарантує вступ до резервної служби, оскільки дуже великий конкурс і проходить одна людина з 20 бажаючих. Юнак сприйняв ці слова натяк на хабар. Під час наступних зустрічей він почув, що треба заплатити 500 доларів в еквіваленті 13800 гривень. Хлопець звернувся до правоохоронних органів і далі спілкування фіксувалося. Він передав командиру 6000 і пізніше 7800 гривень", - йдеться в повідомленні.
Відбір громадян на службу у військовому резерві проводить робоча група, а прийняття рішення про зарахування на службу у військовому резерві та укладення відповідного контракту належить до повноважень командира військової частини № 3035.
Обвинувачений не міг самостійно вирішити це питання, тому, за версією звинувачення, обіцяв вплинути на відповідних посадових осіб.
Допитані свідки, зокрема, заступник командира частини не підтвердили, щоб обвинувачений або хтось інший намагався вплинути на них.
Сам військовий усі звинувачення заперечував. У день затримання в багажнику машини між сидінням пасажира і лаштунком перемикання коробки передачі вилучено гроші.
Обвинувачений заявив, що грошей не брав і заявник поклав гроші без його відома. Однак обговорення хабаря зафіксовано негласними слідчими розшуковими діями. Зміст цих записів командир пояснити не зміг.
Суд вважає, що хоча особи, які приймали рішення про зарахування в кадровий резерв не були підпорядковані обвинуваченому, але останній своїми висловлюваннями і поясненнями створив у свідка враження, що він здатний вплинути на осіб, які приймають рішення.
В цілому, суд вважав, що провокації не було.
Вирок ще можна оскаржити протягом 30 днів. Запобіжний захід обвинуваченому не обирався.