На Донеччині представили проєкти з трансформації шахтарських міст
Перші проєкти з трансформації вугільних міст Донецької області презентували ініціативні групи жителів в ході хакатону "Трансформери. Restart region "у Краматорську 6 серпня.
Про це повідомляє кореспондент «ОстроВа».
Свої напрацювання представили близько 15 команд з Бахмута, Добропілля, Костянтинівки, Маріуполя, Слов'янська, Торецька, Вугледара, смт Нью-Йорк і Новоселівка. Більшість проєктів стосувалися сфер екології, освіти та соціального спрямування.
Серед ініціатив, які запропонували команди, - соціальне підприємство, що спеціалізується на переробці вторсировини, майстерня з пошиття еко-виробів, кінотеатр під відкритим небом, що працює на сонячних батареях, медіа-центр для інформування про процеси трансформації вугільних міст, художній коворкінг, артк-бук для презентацій творчої спадщини Донецької області в культурних
"Ми хочемо створити онлайн-майданчики в соціальних мережах для того, щоб мотивувати людей спілкуватися в рамках вугільної трансформації. Ми не хочемо, щоб жителі сприймали цей процес як те, що шахти закриють, а місто помре. Наше завдання - створити контент, який був би цікавим і корисним. Потім ми хочемо аналізувати коментарі, і вже далі давати новий контент - роз'яснювати хвилюючі питання", - кажуть ініціатори проєкту зі створення медіацентру.
Проговорювати з кожною групою, що конкретно в рамках їхнього проекту вони можуть запропонувати для першого етапу вугільної трансформації, буде закріплений ментор. Він допоможе обґрунтувати ідею цифрами і скласти план розвитку.
"По суті трансформація регіону починається з особистісної трансформації, коли ми починаємо змінювати наші стійкі звички. Якщо ми хочемо щось змінити, то в першу чергу повинні почати з себе. Тут важливо розвивати підприємницьке мислення, і я буду рада в цьому допомогти", - сказала ментор Альона Кучерук.
Остаточні варіанти проектів учасники хакатону презентують 7 серпня. Три ініціативи жителів Донеччини отримають фінансову допомогу в сумі 50 тисяч гривень кожна. Решта команд зможуть доопрацювати свої проекти і згодом подати заявки на грантові конкурси від Програми розвитку ООН або інших міжнародних організацій та фондів.
Нагадаємо, що зараз у Донецькій області триває процес розробки плану реалізації Стратегії трансформації вугільних міст на три роки, оцінки реалістичності проектів. Вони повинні стосуватися кількох громад одночасно, поширюватися на всю або більшу частину території і відповідати цілям аналогічних стратегічних документів національного рівня. Участь у процесі також беруть вихованці центру робототехніки з Вугледара. Діти разом з дорослими обговорюють, як скоротити кількість вуглецевих викидів, більше рухатися, щоб бути здоровими.