На Донеччині ферма "Агродом" зібрала гроші на музей вівчарства: як у них вийшло
У селі Торське підприємець Олег Шилов розвиває вівчарство. Шлях від кількох овець до ферми «Агродом» він проходив більше двадцяти років. А зараз він розвиває екотуризм і створює тематичний музей!
Про це в коментарі Східному Варіанту розповів підприємець.
Ідея влаштувати на фермі в селі Торському, Лиманській громаді на Донеччині, туристичний комплекс з музеєм прийшла в голову Олегові після того, як він Фейсбуці зробив сторінку своєї ферми. Раптом виявилося, що кількість передплатників швидко зростає, а в особистість постійно приходять повідомлення з одним питанням: «Як потрапити до вас на ферму»?
Читайте також: Від хобі до ферми. Як на Донеччині розвивають вівчарство та екотуризм
Адже розведення овець зараз вважається чимось екзотичним. Якщо корів і кіз ще можна побачити в домашніх господарствах, то овець практично немає.
Тому було вирішено на базі ферми зробити туристичний комплекс з музеєм вівчарства.
Комплекс планується ґрунтовний, з візит-центром, кухнею, кемпінгом. Також передбачається розробка туристичних маршрутів на пасовища.
"Для цього вирішили зібрати кошти через краудфандинг. Ми запланували зібрати 100 000 гривень. Спочатку ми хотіли 90 тисяч, але коли дізналися, що 10% потрібно віддати платформі, на якій збираються гроші, то поставили суму в 100 тисяч", - розповідає Олег.
Для того щоб зробити на базі ферми музей, засновники збирали гроші через платформу «Спільнокошт». І сьогодні кампанія офіційно завершилася успіхом! Зібрано всі необхідні кошти (навіть трохи більше). Тому на шляху до створення музею вівчарства в Донецькій області зроблено ще один важливий крок. І «Агродом» починає підготовчий етап створення музею.