Мешканка Маріуполя заснувала фабрику м'яких іграшок
Мешканка Маріуполя Руслана Щербина втілила дитячу мрію - відкрила власну фабрику з виробництва м'яких іграшок.
Мрія здавалася недосяжною, але дівчина змогла виграти грант і зайнятися улюбленою справою. Про це повідомляється на сайті міської ради.
Руслана росла з трьома братами і сестрами. Вихованням займалася мама, яка працювала в дитячому садку. Незважаючи на те, що грошей часто не вистачало, в дитинстві і юності у дівчини було багато м 'яких іграшок. Тоді і з 'явилася ідея відкрити власне виробництво.
"Я завжди прагнула свободи. Контролювати те, чим я займаюся і розпоряджатися своїм часом. Працювати на себе і займатися улюбленою справою ", - розповіла Руслана Щербина.
Після школи дівчина вступила на юридичний факультет. У період навчання вона відкрила по франчайзингу магазин чоловічого одягу. Але ще перед карантином його довелося закрити. Тоді наша героїня вирішила повернутися до своєї мрії - відкрити фабрику іграшок.
"Ключовий виклик, який стояв переді мною - фінансовий ресурс на відкриття фабрики. Я розуміла, що особистих коштів для запуску такого бізнесу немає, тому почала активно шукати додаткові джерела фінансування. Пройшла навчання за програмою ПР ООН, а незабаром побачила, що запустили грантову програму "Український донецький куркуль", - зазначила Руслана.
Підприємниця-початківець відправила бізнес-план на конкурс грантів і перемогла. Як зізналася Руслана, перший час долав страх, що провадження доведеться закрити. Але допомогла розкрутка в соціальних мережах.
Зараз близько 60% покупців - жителі з інших міст України, які роблять замовлення через інтернет-майданчики. Також фабрика співпрацює з торговою мережею. Над іграшками працює колектив з шести чоловік.
"Дуже важлива командна робота. Кожен співробітник додає свою родзинку. Завдяки цьому з 'являються наші іграшки, які радують, як дітей, так і дорослих", - додала підприємниця.
Читайте: У Маріуполі таксисти створили незалежну службу
У період карантину фабрика стала випускати маски. Зараз готується до випуску лінія дитячого одягу. Незабаром запуститься власний сайт.
За словами Руслани, на сьогодні в Маріуполі з'явилася хороша підтримка підприємництва з боку міста. Наприклад, відкриття Центру підтримки малого та середнього бізнесу.
"Багато людей постійно скаржаться на обставини, але якщо є бажання, можна всього домогтися. У мене виникали певні питання, і я звернулася в Центр МСБ. Мені там абсолютно безплатно надали всю необхідну інформацію в повному обсязі. Тому можливості в місті є", - зазначила Руслана.
Маріупольцям, які бажають відкрити власну справу, вона порадила не боятися ризику і забезпечити собі "фінансову подушку".
Читайте: У Маріуполі багатодітним матерям до весняних свят подарували від міста по 5 тис. грн