Маріупольтепломережа заборгувала Нафтогазу 1,5 млрд гривень
Заборгованість "Маріупольтепломережі" перед НАК "Нафтогаз України" почала формуватися ще до 2015 року і станом на 1 листопада 2021 року становила майже 1,5 млрд гривень.
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на Приазовський Робітник
Якщо не реструктуризувати борги та не почати їх виплачувати, НАК "Нафтогаз України" може заарештувати рахунки ККП "Маріупольтепломережа", що призведе до зупинення фінансової діяльності підприємства.
Заборгованість "Маріупольтепломережі" перед НАК "Нафтогаз України" почала формуватися ще до 2015 року і станом на 1 листопада 2021 року становила майже 1,5 млрд гривень. Це без урахування недотримки, штрафів, пені, що підтверджені рішеннями суду.
Як розповів директор департаменту з питань управління енергетичними підприємствами міськради Костянтин Пісмарьов, борги накопичені з низки причин. У тому числі через різницю в тарифах, а також дебіторську заборгованість населення за надання послуг централізованого теплопостачання та постачання гарячої води перед "Маріупольтепломережею", яка на сьогодні становить близько 400 млн гривень.
"Якщо заборгованість не реструктуризувати, то "Нафтогаз" може заарештувати рахунки "Маріупольтепломережі", що призведе до зупинення фінансової діяльності підприємства. Тому реструктуризація – це найкращий вихід із тієї ситуації, яка склалася", - розповів Костянтин Пісмарьов.
"Маріупольтепломережа" має укласти договори про реструктуризацію заборгованості за спожитий природний газ із НАК "Нафтогаз України". А дати погодження на них та виступити гарантом за цими договорами має Маріупольська міська рада. Проєкт рішення буде розглянуто на сесії міськради 24 листопада. Напередодні на засіданнях постійних комісій міськради він знайшов підтримку депутатського корпусу.
Серед умов реструктуризації: заборгованість у 1,5 млрд гривень погашатиметься "Маріупольтепломережею" щомісячними виплатами протягом семи років. Тобто майже 17,9 млн гривень підприємство зобов'язане буде виплачувати за договорами щомісяця.
Наразі, за словами Костянтина Пісмарьова, ведуться переговори з Кабінетом міністрів України щодо перегляду самої методики розрахунку різниці у тарифах. Інтереси Маріуполя у Києві відстоює міський голова Вадим Бойченко. Якщо уряд піде назустріч містам, то борг "Маріупольтепломережі" перед "Нафтогазом" може зменшитися на 363 млн гривень.
Директор департаменту також додав, що реструктуризація основної заборгованості та своєчасні, відповідно до графіка, виплати дозволять списати 165 млн гривень, нарахованих судовими рішеннями пені та штрафів "Маріупольтепломережі".
Костянтин Пісмарьов зазначив: "За умовами контракту з "Нафтогазом", що існують, комунальне комерційне підприємство "Маріупольтепломережа" не має права нарощувати заборгованість. Поточні платежі за газ здійснюються підприємством за передоплатою. Тому дебіторську заборгованість населення в 400 мільйонів гривень доведеться стягувати через суд. Завдання підприємства - не лише скоротити дебіторську заборгованість, а й не дати утворитися новій".
Наразі ККП "Маріупольтепломережа" є дотаційною, як втім, і 99% теплокомуненерго в Україні. Щоб вивести підприємство в розряд економічно ефективних, у Маріуполі розроблено інвестиційну програму, розраховану на п'ять років, вона включає понад 200 заходів.
Серед них, як розповів Костянтин Пісмарьов, повна автоматизація та диспетчеризація процесів виробництва та постачання теплової енергії, об'єднання мереж, прокладання теплоізольованих труб, встановлення у будинках індивідуальних теплових пунктів (ІТП) тощо.
Зокрема, у рамках співпраці з міжнародною фінансовою корпорацією "НЕФКО" передбачається встановлення 160 ІТП. Щодо ще 600 ІТП ведуться переговори.
На 2022 рік планується спрямувати 200 млн гривень інвестицій у розвиток "Маріупольтепломережі" та виконати понад 70 заходів програми.
Словом, на "Маріупольтепломережу" очікує масштабна трансформація.