Люди в ізоляції: волонтери назвали основні проблеми жителів ОРДЛО через закриті КПВВ на Донбасі
Блокування з боку окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) відкриття КПВВ на Донбасі створили для жителів окупованих територій масу проблем, зокрема, соціального, медичного, освітнього, правового характеру. Про це розповів керівник гуманітарної місії "Проліска" Євген Каплін.
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на Дом
"Від закритих КПВВ маса проблем. Думаю, що найголовніша — це ізоляція людей там (в ОРДЛО, — ред.), і їх подальша інтеграція в Російську Федерацію. Мені здається, що "адміністрації", які знаходяться в Луганську і Донецьку, дуже добре штучно використовують ситуацію для подальшої інтеграції території з Російською Федерацією... Люди, що живуть там, все далі віддаляються від підконтрольної території України", — підкреслив Каплін.
Читайте також: Як випускникам з ОРДЛО потрапити на підготовчі курси в українські ВНЗ не проходячи самоізоляцію при перетині КПВВ
Також виник цілий пласт гуманітарних проблем. Наприклад, повноцінно не працюють програми, запущені по школярах з ОРДЛО, які могли б вступати до українських вишів.
"Бо вони не можуть виїхати сюди або вони виїжджають через територію Російської Федерації", — уточнив волонтер.
Читайте також: без права на виїзд? Чи скасують штрафи за незаконний перетин кордону України для жителів ОРДЛО
З серйозними обмеженнями зіткнулися жителі, яким необхідно проходити лікування, отримувати ліки на підконтрольній Україні території.
"У нас торік було кілька справжніх спецоперацій, які ми проводили з різними агентствами ООН для того, щоб доставити ліки з Києва для хворої дитини там. Дітей з таким захворюванням вісім в Україні. І раніше в Києві коштом держбюджету купувались ліки, тато дитини виїжджав за ним до Києва і віз назад. Зараз через закриті КПВВ вони не можуть це зробити", — розповів Каплін.
Вартість однієї ампули цього медпрепарату становить близько 10 тис. дол., а на 3 місяці необхідно 11 таких ампул.
"І чотири рази за рік ми прокручували цю спецоперацію. Транспортування спочатку йшло з Києва до Харкова, до нашого офісу "Проліски", потім з Харкова до того місця, де відбувався перетин лінії зіткнення. Далі велися переговори з допомогою міжнародних організацій між нульовими блокпостами, третя міжнародна організація доставляла ліки, і потім четверта відвозила. Це все — дуже складна операція", — деталізував керівник "Проліски".
Він додав, що в ОРДЛО проживають багато людей, які до карантину та закриття КПВВ отримували на підконтрольній Україні території й лікування, і препарати від ВІЛ / СНІДу, інші специфічні препарати.
"Вони отримували інсулін, бо там російський інсулін, а він вельми специфічний. І люди, які звикли до українського інсуліну, вони виїжджали, деяка частина з них отримувала безкоштовно, деяка — купувала. Але зараз вони позбавлені цієї можливості", — констатував Каплін.