Краматорська "Ферма 3Д" відновила роботу в Житомирі
Компанія «Ферма 3Д» — з Краматорська. Її співзасновники Сергій Гаков, Богдан Трістан та Микита Єрьомін — амбасадори «Спільноти Відновлення» та лауреати відзнаки «Незламні зі сходу». Після релокейту вони працюють у Житомирі.
Про це йдеться у матеріалі Східного Варіанта.
«Ферма 3Д» запрацювала в Краматорську у 2015 році. Ідея виробляти обладнання для 3Д-друку належала викладачу місцевого вишу Сергію Гакову, студенту інженеру-машинобудівнику Богдану Трістану та IT-спеціалісту Микиті Єрьоміну.
Сергій Гаков розповідає, що цей напрямок був перспективним, саме тому на нього звернули увагу:
«Це перспективна технологія, яка давала змогу тоді й дає змогу зараз швидко виготовляти різні деталі, які не можна виготовити іншими технологіями. До того ж пришвидшує виробництво. Тобто насамперед це швидке виготовлення прототипів і спрощення деяких технологічних ланок».
Читайте: "Спільнота Відновлення": як Лиманський молодіжний центр "Вайб" відновив свою роботу
З часом ідею компанії дещо змінили. Виробництво обладнання та розробка 3Д-принтерів стала не головним напрямком, а суміжною основою.
«Ми виробляємо обладнання, ми виробляємо на власному обладнанні 3Д-друковану продукцію. А також інтегруємо обладнання у складніші комплекси: лабораторні або виробничі, і вже продаємо або постачаємо як рішення. З маленького стартапу «Ферма 3Д» розрослася вже на свої окремі напрямки: освітній, виробництва обладнання, виробництва продукції та інжинірингу», — розповідає Сергій Гаков.
До лютого 2022 року головне виробництво «Ферма 3Д» розміщувалося на Донеччині в Краматорську. Контрактне виробництво та додаткові склади були на Луганщині та Харківщині. На жаль, саме вони були знищені, а деякі після початку повномасштабного вторгнення ще й окуповані.
Та попри складні умови повномасштабної війни «Ферма 3Д» і далі працює на Житомирщині. Найближчим часом компанія планує збільшувати експортну складову, а зараз — займається розробкою нових моделей.
«З вересня ми вже збираємо експериментальну нову ферму з цікавішого обладнання. Уже два тижні проводимо перші випробування. Є десь недоліки, тож другі версії будемо виправляти з більшою продуктивністю. І ми б хотіли, щоб освітня сфера України поверталася в довоєнний напрямок, щоб розвивався STEM-напрямок, робототехніка, лабораторії. Щоби були інвестиції від донорів у ці сфери, але зараз усе крутиться довкола безпеки. Освіта зараз дуже страждає, але ми стараємося її підтримувати. І на Донеччині теж. Віддалено, але робимо», — каже Сергій.
Читайте повністю статтю: "Спільнота Відновлення": як краматорська "Ферма 3Д" відновила свою діяльність у Житомирі