Краєзнавець розповів про головні туристичні магніти Донеччини, які будуть цікаві людям в ОРДЛО
Донеччина багата не тільки промисловими підприємствами, а й надзвичайно гарними природними краєвидами.
Про це повідомляє Східний Варіант.
У березні голова Державного агентства розвитку туризму Мар'яна Олеськів заявила, що в Україні планується розробити туристичні маршрути для людей, які проживають на тимчасово окупованих територіях. На думку голови Держтуризму, це допоможе інтегрувати людей, які проживають на окупованих територіях.
На прохання «Східного варіанту» краєзнавець Михайло Кулешов розповів про цікаві місця Донеччини, які, на його думку, потрібно обов'язково відвідати.
По-перше, це Білокузьминівська скеля - один із символів Донецької області. Є геологічною пам'яткою природи місцевого значення. Скелі розташовані в 500 м від центру села Білокузьминівка Костянтинівського району
По-друге, це заповідник «Кам'яні Могили» у Приазов'ї. У стародавні часи це урочище було культовим для представників ямних, катакомбних і зрубних культур. На території заповідника археологи знайшли похоронні кургани. Також там росте, як мінімум, 18 червонокнижних рослин.
Третє і найважливіше: річка Сіверський Донець, а саме сплав по ній на байдарках. Річка є найбільшою водною артерією Сходу України.
Також Михайло, як житель Бахмута, зазначає, що не варто відмовляти собі в задоволенні відвідати Бахмут, щоб подивитися на унікальну архітектуру міста. Це, зокрема, і Жіноча гімназія імені імператриці Катерини II, особняк купця I гільдії Апаренко, Земська лікарня й ще багато цікавого.
Поруч з містом є гіпсові рудники, де гіпс почали добувати в кінці XIX століття. До речі, почав видобуток німець Едмунд Фарке. Зараз родовище не використовується.
Неподалік можна відвідати завод шампанських вин, промислові потужності якого знаходяться під землею.
«Це такий поширений стереотип, що Донецька область - це суцільні заводи, терикони, шахти. У нас є промисловий туризм. І цим треба пишатися, він має право існувати. Соляні шахти - це і промисловий туризм, і оздоровчий, і історичний. Є південь області - Приазов'ї з його степами, і північ - з лісами і озерами»,
— резюмує Михайло Кулешов.
Луганщина також багата на гарні місця. Одне з них - Преображенські крейдяні печери, які знаходяться у Сватівському районі. Катакомби будували в далекому XVII столітті, щоб захищатися від набігів татар. Пізніше крейдяний схрон став домівкою для ченців, де вони жили й правили службу.
Не менш відомий і Лисичанський кар'єр. Його часто порівнюють з американським Гранд-Каньйоном. У чому схожість дійсно є. Купатися в кар'єрі, як і в багатьох кам'яних кар'єрах, небезпечно. Але місця заворожують око своєю красою.
Україна цікава не тільки українцям. Цього року країну активно відвідували туристи з Саудівської Аравії, США, Ізраїлю та країн Закавказзя. Час й нам, українцям, відкрити її для себе знову, згадати історію наших земель та зрозуміти коріння свого народу.