Колишні українські політв'язні Кремля написали відкритого листа Держсекретареві США
Колишні політв'язні Кремля Ахтем Чийгоз, Олег Сєнцов, Володимир Жемчугов, Ігор Козловський, Роман Сущенко та Павло Гриб від Платформи звільнення політв'язнів написали листа Державному секретареві США Ентоні Блінкену з словами вдячності за підтримку України Сполученими Штатами та за історичний візит до Києва.
Державному Секретареві США.
Про це на своїй сторінці у фейсбуці написав історик і філософ, колишній в'язень російських бойовиків "ЛДНР" Ігор Козловський.
"Пану Ентоні Блінкену
Київ, 5 травня 2021 р.
Шановний пане Державний Секретар,
Дозвольте висловити Вам нашу глибоку повагу і вдячність за Ваш візит в Україну в воєнний час, коли наша країна перебуває під загрозою нової хвилі агресії Росії та продовжує репресії проти українців на окупованих територіях.
Ми, громадяни України, колишні політичні бранці Кремля, які були незаконно позбавлені волі путінським режимом на окупованих територіях України – на Кримському півострові та на Донбасі. Ми отримали тривалі терміни ув’язнення за сфальсифікованими російськими спецслужбами справами «терористів», «екстремістів», «шпигунів» та «диверсантів».
Одинадцятеро нас отримали свободу у 2019 році в процесі обміну. Але ще 109 лишаються в російських застінках в Криму чи вивезені на територію РФ, 230 – на окупованій території частини Донбасу. Росія не збирається звільняти їх. Вона використовує бранців, як живий товар для торгів з українською владою. Показовий приклад – шантаж української влади зривом обміну полоненими у разу відмови від передачі Росії важливого учасника знищення рейсу МН17 у 2019 році
На жаль, українська влада безсила і бездіяльна в тому, щоб вимагати безумовного звільнення своїх громадян в якості стартової мови для будь-яких подальших переговорів.
Особливо критичне становище з кримськими в’язнями. РФ насильно нав’язала громадянам України в Криму російське громадянство. Вони позбавлені консульської підтримки, чимало справ є закритими і до них не допускають незалежних адвокатів. Якщо доля українських полонених, які перебувають на Донбасі так чи інакше є в порядку денному переговорів Тристоронньої контактної групи, то репресовані в Криму просто забуті. Забуті всіма. Про них не згадують. Взагалі. Хоча їхні прізвища є у списках Freedom House, російського «Меморіалу». Ми вдячні Європейському Парламенту, тому що він єдиний з парламентів світу, хто неодноразово назвав їх поіменно у своїх резолюціях.
На Заході багато хто вважає, що із звільненням режисера Олега Сєнцова, журналіста Романа Сущенка, кримськотатарського активіста Ахтема Чийгоза та ще низки відомих бранців Кремля, питання закрито. Але це не так. Росія продовжує репресії. Свіжий приклад – арешт у Севастополі у квітні чергового українського «шпигуна». Росія відчуває безкарність, відчуває, що їй нічого не загрожує, їй дозволяють будувати далі «Північний потік-2». Росії на Заході дорікають за Навального, але майже ніхто не згадує про сотні українців, яких путінський режим позбавив свободи на окупованих територіях та вивіз в Росію.
Ваша країна – яскравий приклад західної демократії, яка перемогла у холодній війні з радянським тоталітарним режимом. Ви збираєтесь вести переговори з РФ про вирішення глобальних проблем – боротьбу з тероризмом, контролем ядерних озброєнь тощо. Аморально їх вести, знаючи, що людиноненависницький режим Путіна здійснює терор на окупованих територіях іншої держави, знищує цивільний літак, застосовує хімічну зброю проти політичних опонентів на Заході, насичує країни Заходу своїми спецслужбами, які займаються підривною діяльністю.
Ми не просто звертаємось до Вас, як авторитетного політичного діяча, ми вимагаємо, щоб США та країни Заходу у своїх контактах з Росією поставили чітку вимогу безумовного звільнення українців політичних бранців Кремля в якості заходу довіри для подальшого продовження переговорів на будь-яку тему. Допоможіть нам зробити Захід моральним авторитетом для України та світу. Разом сильніші!"
Читайте: Ігор Козловський: про класифікацію колаборантів, оптимальне прощення та звільнення політв’язнів