
Керівництво Маріуполя та АМУ обговорили з Генеральним секретарем Ради Європи питання відновлення деокупованих громад України
Генеральний секретар Ради Європи відзначила великий обсяг роботи, який виконують українські громади.
Про це повідомляє Маріупольська міська рада.
Голова секції з розвитку тимчасово окупованих та деокупованих громад Асоціації міст України, мер Маріуполя Вадим Бойченко, Генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич та головуюча в Комітеті міністрів Ради Європи, міністерка закордонних справ Ліхтенштейну Домініка Гаслер обговорили виклики, які стоять перед постраждалими від війни українськими громадами. Зокрема, сторони обговорили план відродження — «Mariupol Reborn».
Вадим Бойченко розповів, що наразі один з ключових запитів від українських громад — це отримання експертизи щодо подальших кроків відновлення. Саме тому Асоціація міст України створила Секцію з розвитку деокупованих та тимчасово окупованих громад, головна мета якої — спільними зусилля планувати відбудову України.
«Вже сьогодні ми маємо думати про відновлення українських громад. Для цього потрібна як експертиза, так і люди, які зможуть цей досвід втілювати на практиці. Свого роду вони стануть сучасними менеджерами відбудови країни. Для цього потрібно напрацювати певний досвід та створити платформу, на якій громади будуть навчатися. Такою платформою навчання може стати план Mariupol Reborn, а саме його освітня складова – Academy. На цьому шляху допомога європейського суспільства має особливо важливу роль. Тому ми вдячні за увагу до України та її відбудови", – Вадим Бойченко.
Як зазначив мер, «Mariupol Reborn» — це не просто план відбудови Маріуполя після деокупації, а й зрозумілий покроковий алгоритм дій для всіх громад, що опинились в окупації або постраждали від повномасштабного нападу рф.
Генеральний секретар Ради Європи відзначила великий обсяг роботи, який виконують українські громади. За її словами, формування кадрового резерву менеджерів відновлення — є важливим кроком для відбудови України. Також пані Марія Пейчинович-Бурич наголосила на важливості підтримки постраждалих українських міст з боку європейського суспільства.
Також: на території Донеччини планують встановити модульні тимчасові будинки: що відомо
А ще: отримати роботу та відбудувати регіон: як на Донеччині працює програма "Армія відновлення"



Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.