Громади та ВЦА на Донеччині та Луганщині порушили мовний закон при розміщенні зовнішньої реклами
Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь звернувся до міських голів щодо демонтажу зовнішньої реклами, розміщеної з порушенням мовного Закону. Громади та ВЦА на Донеччині та Луганщині порушили мовний закон при розміщенні зовнішньої реклами.
Про це повідомлено на його офіційній сторінці facebook.
На адресу Уповноваженого із захисту державної мови продовжують надходити численні скарги громадян щодо розміщення недержавною мовою інформації для загального ознайомлення, зокрема вивісок, табличок, написів тощо, а також зовнішньої реклами на території об’єктів благоустрою.
У зв'язку з цим Тарас Кремінь звернувся до міських голів тих населених пунктів, в яких зафіксовані такі порушення.
Зокрема, листи направлено на очільників Києва, Харкова, Одеси, Дніпра, Запоріжжя, Миколаєва, Херсона, Сум, Полтави, Чернігова, Черкас, Чернівців, Кропивницького, Ужгорода, Кременчука, Берегове, Маріуполя, Краматорська, Бахмута та Кривого Рогу.
Також скеровані листи до керівників Волноваської, Слов'янської, Сєвєродонецької та Лисичанської міських військово-цивільних адміністрацій.
Найбільше порушень зафіксували у таких областях: Харківській – 95, Луганській – 41 та місті Києві – 43.
Уповноважений із захисту державної мови нагадав, що відповідно до рішення Конституційного Суду України від 14 липня 2021 року, громадянин України не має обов’язку володіти іншою мовою, ніж державна, тому надання йому - як споживачеві - поза його волею інформації іншою мовою, ніж державна, є порушенням його прав, що є несумісним із Конституцією України.
З метою створення умов для належного захисту прав громадян на отримання інформації державною мовою Тарас Кремінь закликає міських голів вжити передбачених законодавством заходів щодо недопущення порушення на території зазначених населених пунктів мовного Закону.
Вивіски, таблички, інші носії інформації для загального ознайомлення, а також зовнішня реклама, які розміщені лише недержавною мовою, за словами Уповноваженого, мають бути демонтовані.
“Міська влада має внести до правил благоустрою своїх населених пунктів норму про те, що інформація на таких вивісках, табличках та інших носіях в обов’язковому порядку має подаватися державною мовою із можливістю за потреби дублювання іншими мовами”, - наголошує Тарас Кремінь.