В ОБСЄ розповіли про фіксацію переміщення військових на Донбасі та обмеження з боку Росії на допуск до КПП
Місія ОБСЄ на тимчасово непідконтрольній Україні ділянці кордону з Росією на Донбасі за час своєї діяльності зафіксувала переміщення майже 40 тисяч осіб у військовій формі.
Про це розповів постпред України при міжнародних організаціях у Відні Євген Цимбалюк в інтерв'ю «Новинам Донбасу».
Він зазначив, що Росія дозволяла перебування місії тільки на двох з одинадцяти пропускних пунктів на непідконтрольній Україні ділянці кордону - КПП «Гукове» і «Донецьк», про моніторинг всієї неконтрольованої ділянки мова не йшла.
Раніше повідомлялося: через відмову Росії продовжити мандат Місії ОБСЄ на КПП Україна вимагатиме посилення санкцій
"Але навіть така обмежена присутність ОБСЄ дозволила за сім років зафіксувати переміщення через кордон майже сорока тисяч осіб у військовій формі. А якщо екстраполювати цю цифру на всю неконтрольовану ділянку кордону, то ми можемо отримати приблизне уявлення про масштаби незаконної військової діяльності РФ в рамках її збройної агресії проти нашої держави. Очевидно, що в таких умовах місія є подразником для російського режиму", - підкреслив Цимбалюк.
За словами дипломата, Україна та її міжнародні партнери продовжуватимуть тиск на Росію для виконання нею Мінських домовленостей, зокрема пункту 4 Мінського протоколу від 5 вересня 2014 року, який передбачає забезпечення постійно діючого моніторингу та верифікації з боку ОБСЄ державного кордону між Україною та Росією.
«У нас є спільне розуміння, що без ефективного контролю над кордоном тривале і стійке вирішення конфлікту неможливе», - резюмував Євген Цимбалюк.