Автори документального фільму «Євродонбас» анонсували вихід подкасту про німців, які жили на Сході України до приходу Радянської влади
«Євродонбас: німецька спадщина» – це наративний подкаст про історію німців на Донбасі. Цей проєкт виходить на підтримку документального фільму «Євродонбас» режисера Корнія Грицюка, який цього року випускає кінокомпанія 435 FILMS.
У трьох епізодах подкасту «Євродонбас: німецька спадщина» слухачі дізнаються історію німців, які декілька століть жили на Донбасі, де з XVIII століття панувала німецька мова та культура, а після приходу до влади «совєтов», залишились лиш пам’ятки архітектури та побутові речі. Радянська влада переписала історію Донбасу, представивши цей регіон вітриною сталінської індустріалізації та результатом «п’ятирічок», а його німецькомовних жителів, розкулачивши, заслала до Сибіру та Казахстану.
Корній Грицюк та Анна Паленчук вже мали досвід у створенні подкастів. Корній є режисером аудіосеріалів «Куренівка: історія київського потопу» та «Маятник: життя та футбол Валерія Лобановського», а Анна – є авторкою подкасту «До попкорну з Анною Паленчук» про кіно та серіальне виробництво.
Вихід епізодів заплановано 7, 14 та 21 лютого на Apple Podcast, Google Podcast, SoundCloud, Spotify, в розділі «Подкасти» на «Українській правді» та інших платформах.
Подкаст «Євродонбас: німецька спадщина» реалізується за підтримки Генерального консульства Федеративної Республіки Німеччина в Донецьку з офісом у Дніпрі. Партнер проєкту – видання «Українська правда».