Донецька обласна прокуратура почала збирати інформацію про факти захоплення житла в ОРДО
Рішення переводити безхазяйне, на думку окупаційної адміністрації в ОРДО, житло в муніципальну власність — це порушення прав людини. Про це заявила координаторка з адвокації благодійного фонду "Право на захист" Еліна Шишкіна
"Це порушення прав людини. Окупаційні адміністрації можуть експропріювати якесь майно, наприклад, у військових цілях, якщо ведуться активні бойові дії. Але якщо це експропріація, як вони пишуть у своїх документах, так званого безхазяйного майна, — хоча у нього є реальні власники — то це є неправомірним", — зазначила юристка.
Читайте також: купити, побудувати, взяти кредит. Найповніший гайд про житлові програми для переселенців
Донецька обласна прокуратура вже почала збирати інформацію про факти захоплення житла в ОРДО. Такі дані дуже важливі та можуть використовуватися Україною під час захисту інтересів держави та громадян у міжнародних судах, наголошує Еліна Шишкіна. Тому важливо, щоб громадяни повідомляли правоохоронцям про такі випадки.
Читайте також: свій дах над головою. Як переселенці в Україні намагаються купити житло за держпрограмами і чому у них не виходить
"Ці факти документуються, обробляються і систематизуються. І потім в контексті міждержавних суперечок між Україною і Росією вони будуть важливі як підтвердження української позиції про те, що окупаційні адміністрації здійснюють неправомірні дії, порушують Женевські конвенції і так далі. Тобто все це важливо для захисту прав України і її громадян у міжнародних судових органах. Власники майна — це також громадяни, яких Україна взяла на себе зобов'язання захищати", — говорить юрист.