Через занадто низькі тарифи теплопостачальники Донеччини накопичили понад 2 млрд грн боргу
Тарифи багатьох підприємств на Донеччині не покривають собівартість витрат. Через це борги щороку зростають.
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на Вільне Радіо
Ще минулого року на кожні 100 грн, сплачені комунальному підприємству “Бахмут-Енергія”, припадали 3 грн недоплати. За кілька років підприємство накопичило 70 млн грн боргів.
“Вони складаються з 56 млн по населенню та 14 млн по бюджетних установах. Це послуги з теплопостачання, які ми надавали населенню та бюджетним установам. Ось це загальна різниця в тарифах — 70 мільйонів — складається з двох сум”, — пояснює Вільному радіо заступник директора з фінансових питань “Бахмут-Енергії” Сергій Логвінов.
З боргами через низькі тарифи — усі теплопостачальники Донеччини. Найбільші вони у “Донецьктеплокомуненерго” — 1 млрд 257 млн грн. Це в тому числі гроші, заборговані споживачами з тимчасово окупованих територій.
Найменший борг — у “Тепломережі ВМР” з Вугледара. Наразі компанія винна 18,5 млн грн.
Загалом усі підприємства області заборгували 2,65 млрд грн.
В управлінні ЖКГ Донеччини запевняють: усім підприємствам регіону компенсують різницю з державного бюджету. Коли саме надійдуть ці гроші поки не повідомляють.
“В усному форматі сказано так: жодне комунальне підприємство-теплопостачальник не залишиться без газу безвідносно того, чи є, чи немає в них боргів і який рівень урегульованості цих боргів. Це запевнила особисто заступник міністра Міненергоросту Хоцянівська Наталія Володимирівна”, — повідомляє директор департаменту ЖКГ Донецької області Сергій Гончаренко на обласному брифінгу.
“Бахмут-енергія” більше судитиметься зі споживачами-боржниками. Гроші потрібні для оплати боргів компанії
На підготовку до цьогорічного опалювального сезону витратили вже 525 млн грн. Область в середньому готова до опалювального періоду на 92%, але якщо компенсації з бюджету таки надійдуть.
В обладміністрації пропонують місцевій владі передбачити в бюджеті кошти на відшкодування тарифу на тепло, який підвищився і для бюджетно-соціальних організацій.
“На сьогодні відсутній чіткий механізм, який би давав право підприємствам теплопостачання застосовувати коригуючий коефіцієнт. В нас є тариф, затверджений відповідно до 869 постанови. Згідно з цією постановою, він може коригуватися один раз на опалювальний сезон з розрахунку зросту складових цього тарифу. Ми повинні оперативно реагувати на цю зміну газової складової”, — каже перший заступник голови ДонОДА Ігор Мороз.
Тож підприємства, чиї послуги вже подорожчали, не будуть іти “в мінус”. Серед таких — “Бахмут-Енергія”, яка тепер отримує всі 100% від населення.
А от ті, хто не встиг підняти розцінки, продовжать накопичувати борги перед державою. Адже підіймати тарифи вже незабаром Міністерство регіонального розвитку заборонить. Це анонсували в уряді.
Ось запис засідання колегії ДонОДА, де йдеться в тому числі про заборгованість компаній-теплопостачальників. Це питання обговорюють з 12:42 по 47:12.