Берлін закликає використовувати перемир'я на Донбасі для просування Мінських домовленостей
Перемир’я на Донбасі, яке здебільшого підтримується з літа, має бути використано для досягнення політичних цілей врегулювання, зокрема, повернення Україною контролю над власною ділянкою кордону.
Про це заявила представниця федерального уряду ФРН Ульріке Деммер на брифінгу в середу, передає кореспондент Укрінформу.
«Конфлікт був і залишається невирішеним. Мінські домовленості, як і раніше, не втілені в життя. Насамперед, досі немає принципової домовленості щодо відкриття шляху до проведення місцевих виборів на Донбасі та відновлення українського контролю над власним кордоном з Росією», - перелічила Деммер невирішені пункти.
Позитивним, за її словами, є те, що режим припинення вогню на Донбасі в цілому підтримується з 27 липня минулого року. Перемир’я є першим пунктом Мінських домовленостей і висновків Паризького, 2019 року, саміту, нагадала речниця.
У Берліні сподіваються, що зброя на сході України буде й надалі мовчати, та радіють з того, що суттєво поменшало жертв серед мирного населення, що вибухи та постріли поблизу шкіл, садочків, будинків пристарілих «не є більше щоденною буденністю».
Також позитивним у ФРН вважають те, що після саміту відбувся важливий обмін утримуваними особами, досягнуто зрушень у перемовинах щодо відведення військ і розмінування.
Більш того, Україна в односторонньому порядку відкрила в Луганській області подальші пункти перетину лінії розмежування. «Це конкретний крок для полегшення життя на сході України, який ми вітаємо», - підкреслила Деммер.
«Все це, без сумніву, правильний розвиток ситуації», - підсумувала вона.
Деммер зазначила, що треба використати момент, який надає режим припинення вогню. «Росія, як підписант Мінських домовленостей, має використати свій вплив на сепаратистів», - додала речниця.
Німеччина була і є готовою разом з Францією допомагати з проясненням «відкритих питань», запевнила представниця уряду ФРН.
Офіційна представниця німецького МЗС Марія Адебар зі свого боку уточнила, що наразі відбувається інтенсивна робота у нормандському форматі на рівні політичних радників. Коли будуть створені належні умови для зустрічі на рівні міністрів закордонних справ, така зустріч відбудеться, але наразі жодної дати для неї не визначено.