"Золоті" руки та $100. Як відкрити свою справу з нуля?
Почати свою справу — не завжди означає величезні вкладення. Розповідаємо, як це вдалося майстру з Сєвєродонецька
Маючи всього кілька тисяч гривень стартового капіталу, Роман Коротченко запустив майстерню з виготовлення шкіряних виробів.
Що для цього потрібно — в матеріалі «ВВ».
А що, так можна було?
Ідея почати шити вироби зі шкіри Роману прийшла, коли він захотів собі незвичайний гаманець, і не знайшов нічого путнього з готової продукції.
«Я тоді подумав, а чому б і ні? Зареєструвався на форумі та був приємно здивований. Для старту не потрібно ніяких величезних вкладень. Власне, пробійник і шкіра», — розповідає він.
Багато хто радив Роману навіть ще заощадити, виготовивши пробійник в домашніх умовах. Це інструмент для пробивання отворів під нитки, де буде шов у виробу.
«Я, як людина, яка досить довго займається виготовленням меблів, усвідомлював, що економити на інструментах не варто. Мені радили зробити собі пробійник з виделки. Заточити її мало не пилкою для нігтів. Але це смішно. Тим більше, що готовий набір інструментів з Китаю коштував на той момент близько півтисячі гривень», — згадує майстер.
Шкіру Роман для перших своїх виробів купував через інтернет-магазини.
«Це було зручно для невеликих обсягів. Хоча вони й брали дорожче. Пізніше я став купувати матеріал у заводів-виготовлювачів. У них виходило в півтора раза дешевше. Мінімальний обсяг — половина шкури. Цього цілком достатньо на кілька виробів. Тобто, в моєму випадку на поточні замовлення», — ділиться майстер.
Навіщо платити більше?
За словами Романа, викрійки з легкістю можна знайти в мережі. Їх продають досвідчені майстри приблизно від 20 до 100 доларів за ескіз. Але наш майстер впевнений, що і цих витрат можна уникнути.
«Я з самого початку вирішив для себе, що не купуватиму готові викрійки. З візуалізацією у мене все добре. Є досвід роботи в креслярських програмах. Знаю, що таке 3D макети й так далі. Але навіть якщо у вас немає абсолютно ніякого досвіду, можна поспілкуватися на профільних форумах з майстрами. Упевнений, ви знайдете таку людину, як я, яка з радістю поділитися своїми напрацюваннями», — впевнений майстер.
А ось на матеріалі Роман радить не економити. Якісний матеріал — основа виробу.
«Є шкіра різна. Відрізняється і по товщині, і за якістю. Я беру тільки в українських виробників, з заводу, товщиною не менше 3 мм. В основному, беру шкіру "Wild horse. У неї дуже цікаве забарвлення. Оскільки у мене, в основному, вироби «під вінтаж», то мені ця шкіра дуже подобається», — ділиться Роман.
Перше, що потрібно, — поспілкуватися з клієнтом
Сумки, гаманці, кобура, портупея і навіть маска чумного доктора — зараз в асортименті Романа Коротченко.
«Перед виготовленням нового виробу я показую клієнтові весь асортимент і питаю, що йому сподобалося. Це стає, так би мовити, базовою заготовиною. Уже на неї ми разом придумуємо додаткові кишені, принти тощо», — розповідає він.
Серед клієнтів Романа — музиканти, підприємці, перукарі, охоронці та навіть працівники силових структур.
«Я собі колись пошив портупею з двома кобурами для телефону і гаманця. Так патруль мене кілька разів зупиняв, питав, що в кобурі. В черговий раз я їм кажу «хлопці, якщо ви хочете просто подивитися, то не варто, краще замовте собі такі ж», — з посмішкою згадує Роман.
Зараз замовлень стало мало, можливо через пандемію, нарікає майстер.
«У гарні часи мої сумки, гаманці їхали всією Україною, а також до Польщі. Зараз замовлень замало. Навіть довелося закрити ФОП і повернутися до виготовлення меблів. Але я впевнений, попит на унікальні речі, які підкреслюють індивідуальність, знову зросте і я повернуся до улюбленої справи», — говорить він.
Сьогодні Роман, щоб не втрачати форму, продовжує шити для друзів, знайомих і підписників його сторінки в Facebook.