Як ковід (не)вкрав Різдво: за якими правилами в Маріуполі пройдуть дитячі ранки
Від Діда Мороза потрібна довідка про здоров'я, а батькам вхід заборонено
Наближається кінець 2020 року. Традиційно, грудень — місяць новорічних корпоративів та ранків в дитячому садку. Але цьогоріч Святий Миколай і Дід Мороз прийдуть не до всіх. І справа зовсім не в поганій поведінці, а в карантинних обмеженнях.
«Східний варіант» розбирався, в якому форматі заплановані новорічні ранки в дитячих садках Маріуполя.
«Сподіваємося встигнути до локдауну»
У департаменті освіти Маріупольської міської ради рекомендації розробили, ґрунтуючись на нормативних документах щодо карантинних обмежень, рекомендаціях Міністерства охорони здоров'я України та Міністерства освіти.
На святкових заходах буде не більше 20 осіб та не більше однієї групи одночасно. З дорослих на святі можуть бути тільки вихователі, присутність батьків заборонена.
«З моменту відкриття дитячих садків навіть батьків не пускають до приміщення, тому і всі свята буду проходити без участі батьків. Фільмування будуть вести вихователі. Ще ніяких конкретних рекомендацій щодо проведення свят ми не отримували “зверху”. Тому ми опираємося на загальноприйняті правила на сьогодні. Так у нас проходять всі свята, і Новий рік не виняток», — зазначає головна спеціалістка департаменту освіти Маріупольської міської ради Ірина Куркіна.
За її словами, в Маріуполі зараз немає жодного дитячого садка на карантині. На самоізоляцію йдуть виключно тільки групи, якщо хтось із дітей або вихователь захворює на коронавірус.
Дитячі садки в форматі карантинних обмежень працюють з 1 червня, тому працівники садків, батьки та діти вже звикли до нових реалій. Головне питання зараз: чи встигнуть провести ранок в дитячому садку до передбачуваного повного локдауну.
«Стільці на святі ми розставимо на відстані 1,5 метра, відповідно до методичних рекомендацій, ми намагаємося пропонувати дітям безконтактні ігри. В іншому все залишилося як раніше. Ми шиємо костюми, розподіляємо ролі та сподіваємося, що не потрапимо в локдаун, і встигнемо до цього провести всі ранки», — розповідає завідувачка дитячого садка №150 Галина Каменєва.
В її дитячому садку адміністрація розробила графік ранків — після кожного святкування групи півгодинна перерву. За цей час в кімнаті проведуть санітарну обробку з дезінфекцією поверхонь. Так само і з костюмами, які видають дітям. Після кожної дитини їх будуть прати.
Не доведеться відпрошуватися з роботи
Батьки до нового формату ранків ставляться з розумінням.
«Уся ось ця епідситуація наклала свій відбиток. Звичайно, сумно і печально, що батьки не можуть відвідувати свята. Але у нас вже був досвід проведення свят восени, ми організовували це все на вулиці, було ще тепло. Батьки могли підійти, постояти поруч, це не заборонено регламентом. Коли питання торкнулося новорічних ранків, всі поставилися з розумінням. Найголовніше — це безпека і здоров'я дітей», — підкреслює Галина Каменєва.
Правил готові дотримуватися і діти.
«Що таке карантин — старша група зрозуміти вже може. Ми не заходимо в дитячий садок, я доводжу сина до дверей, він сама заходить, роздягається і йде в кімнату. Він розуміє, чому це відбувається. Так само я йому пояснюю, чому батьків не буде на святі. Я кажу: “Свято є, ви його між собою відзначаєте. Я ж тебе на беру з собою на вечірку на роботу”, — пояснює жителька Маріуполя Марія Бубнова. Її синові шість років, він вихованець старшої групи дитячого садка №156.
У дитячому садку, куди ходить її син, дітям теж видають костюми. Вихователі пообіцяли зняти на відео свято.
«Мене такий формат повністю влаштовує. Вихователі надсилають нам періодично фото і відео з занять, фото малюнків і аплікацій. У такому вигляді проходив осінній ранок — діти вбиралися в костюми, читали вірші, нам потім скинули відео», — розповідає Марія Бубнова.
Батьки визнають, що ранки в такому вигляді чимось навіть зручні — дорослим не доводиться відпрошуватися з роботи та змінювати свій графік.
Дід Мороз з довідкою про здоров'я
У маріупольському департаменті освіти зазначають — кожна установа самостійно вирішує разом з батьками вихованців, чи можна запрошувати на свято Снігуроньку, Діда Мороза чи фотографа.
«Дід Мороз повинен дотримуватися всіх санітарних норм — маска, рукавички. Ну який дід мороз в масці? Якщо буде у нього медичний висновок, що він здоровий і епідемічне оточення у нього чисте, то керівник може таке рішення прийняти, але це на відповідальності керівника», — пояснює Ірина Куркіна.
На українських маркет-плейсах вже щосили пропонують свої послуги аніматори в новорічних костюмах. «Великий досвід роботи», «ладнаємо з дітьми», «даруємо подарунок на ваш вибір» — такі підписи зустрічаються в оголошеннях. Про довідку з медустанови ні слова.
«Східний варіант» зв'язався з одним з івент-агентств Донеччини, щоб дізнатися, чи готовий Святий Миколай або Дід Мороз прийти за довідкою до лікаря. Там з подивом відзначили, що поки такої вимоги не було.
«Замовлень небагато, як порівняти з минулим роком. На ранки потрібні всі ті ж герої — Ельза з «Холодного серця», сніговик, Дід Мороз з мішком, Снігуронька. Так, є замовлення в дитячі сади. Довідки не просили, але якщо це обов'язково, то до лікаря сходити не проблема. Всі дорослі люди, всі розуміють відповідальність», — каже івент-менеджер Валентин.
Чи ввійде вартість тесту на Covid-19 в загальний прайс-лист за ранок, він уточнити відмовився.
Здебільшого ж в дитячих садках роль Святого Миколая і Снігуроньки виконуватимуть співробітники садка. Багато з них вже не вперше приміряють казкові костюми.
Фото на обкладинці: www.pexels.com