Навчання під час коронавірусу: в Слов'янську поновилися заняття оффлайн
Відсьогодні школярі Слов'янська повернулися за парти. Чи так необхідно очне навчання в розпал пандемії та що думають батьки?
«Виходити в школу не можна навчатися вдома». Кожні батьки самі вибирають де саме їм поставити кому.
Після вимушено продовжених на тиждень осінніх канікул, уроки для школярів відновили у звичайному режимі. Таке рішення прийняла міська комісія з надзвичайних ситуацій. Хоча ще минулого тижня міська влада заявляла: відкривати школи поки дуже ризиковано.
«Відділ освіти та міська рада не займаються популістськими рішеннями. Напередодні виборів, можливо, щоб зняти соціальну напругу, ми б і відкрилися. Але, керуючись здоровим глуздом і ситуацією, яка склалася в нашому місті, ми на це не можемо піти», — говорив на своєму брифінгу начальник відділу освіти Слов'янської міської ради Ігор Рублевський.
Навчання в дистанційному режимі тривало всього два дні. Посеред навчального тижня дітей відправили по школах. Батьки сприйняли таке рішення влади неоднозначно.
«Так, я розумію, що таке домашнє навчання малорезультативне. Звичайно ж знань мінімум, уроки онлайн у нас проводять по одному в день. Але водночас я не можу зараз відправити дитину до школи, ми ж знаємо як там виконуються карантинні норми — ніяк! Як тільки почалася друга хвиля всіх відправили по домівках, а як захворюваність зростає з кожним днем, статистика все гірше і гірше, уряд оголошує все нові й нові обмеження — так виходьте діти до школи! Логіка взагалі тут є?», — ділиться мама четвертокласника Дар’я.
«Дитину ніби до школи потрібно відправляти, і мама у мене вдома у віці з купою болячок. Дитина може і проскочити, а ось наші батьки пенсіонери навряд чи. Ось і виходить дилема між дітьми та батьками. Або ти можеш бути хорошим батьком, але в підсумку виявитися дуже поганою дитиною, або навпаки», — висловлює свою думку мешканець Слов'янська Віталій.
Є й інший бік проблеми. Уже цієї неділі відбудеться другий тур виборів. Більшість ділянок знаходяться саме в школах. Скільки знадобиться часу для обробки всіх приміщень в розпал пандемії та чи будуть їх обробляти взагалі?
«У нашій школі ще не включили опалення, а наступного дня дітям вчитися. Де, в холодних класах? Нехай він краще вдома у мене посидить, грип ніхто не скасовував. На вулиці мороз, холоднеча в приміщенні. Так захворіти недовго, годі про коронавірус говорити», — говорить бабуся першокласника Олена.
Що зі статистикою в Слов'янську?
Як повідомляють у відділі охорони здоров'я Слов'янської міськради, всього за період пандемії в місті зафіксовано 2235 підтверджених випадків коронавірусу. Серед дітей — 127 випадків. На жаль, 43 випадки закінчилися летальним результатом. З них 35 осіб — особи старше 60-и років. Всі хворі, які померли від коронавірусу, мали супутні захворювання, які ускладнили перебіг інфекційного захворювання.
Тільки за останній тиждень на COVID-19 обстежено 399 пацієнтів. Підтвердилося 249 випадків. На сьогодні від пневмонії лікуються 319 пацієнтів, з них 38 в стаціонарі.
Чому ж вирішили відновити заняття в школах?
За словами міського голови Вадима Ляха, було багато звернень від батьків з проханням почати навчальний процес.
«Ми проаналізували ситуацію в садках. Уже понад місяць дитсадки працюють, наповнюваність від 50 до 60%, спалахів епідемії там не було. Хто побоявся, у кого можливість є залишити дітей вдома, ті залишили й це дозволило знизити навантаження. Сподіваємося, що в школах відбудеться те ж саме: хтось піде до школи, хтось залишиться на дистанційці за бажанням», — повідомив Вадим Лях.
Так, у батьків є вибір: залишати дитину вдома або відправляти до школи. Потрібно тільки написати відповідну заяву, а прогули нікому з учнів ставити не будуть.
Вчителі будуть продовжувати вести дистанційне навчання. Розуміючи, що це додаткове навантаження на педагогів, міська влада вирішила знайти можливість виплатити їм премію з зекономлених на заробітну плату коштів. Розрахунки та суми будуть оголошені пізніше.
Як пояснив заступник міського голови Юрій Підлісний, мова не йде про онлайн-уроки, а про завдання для самостійного вивчення матеріалу.
«Кожен педагог, коли готується до уроку, має календарне і поурочне планування. У ньому показані завдання для роботи в класі та завдання для роботи вдома. І те, і інше педагог буде доводити до відома дітей і батьків або за допомогою електронного щоденника, або месенджерів. Чи страждає при цьому якість знань? Так, напевно, страждає. Кажу «напевно», тому що всі діти різні. Але це умови безпеки. Якщо, припустимо, мої діти пов'язані з громадським транспортом і я боюся не школи, а саме громадського транспорту, то я своїх дітей поки залишаю вдома, і я готовий до того, щоб поки страждала якість знань, але водночас вони вчилися в домашніх умовах», — повідомив Юрій Іванович.
Реакція батьків
Самі батьки своїми обговореннями підривають соціальні мережі. Кожен дотримується своєї думки.
Поки одні закликали влаштовувати мітинги за відновлення занять, інші звинувачують мера в передвиборчому популізмі.
Після кількох днів навчання в школі, можна буде робити висновки про доцільність навчання офлайн. Ще невідомо якою буде відвідуваність, але вже можна прогнозувати новий сплеск захворюваності. Діти можуть не заразитися на коронавірус самі, а переносити інфекцію від людини людині.
За останню добу в Донецькій області зафіксовано 520 хворих, серед них 12 дітей. І ці цифри будуть рости.
Не нехтуйте методами захисту від вірусу: користуйтеся антисептиками та масками.