Садисти навколо нас. У Слов'янську орудують шкуродери
На карантинному майданчику одного з комунальних підприємств Слов'янська, де утримуються безпритульні тварини, вже довгий час відбуваються страшні речі. Кілька собак загинули від рук садистів. Дізналися, що думають активісти, поліція і яким має бути покарання
Історія тягнеться з кінця серпня. На території комунального підприємства «АТП 052814» знаходиться пункт тимчасової перетримки безпритульних тварин.
Волонтери, які взяли опікунство над чотириногими, почали помічати на своїх підопічних дивні рани. Порізи в різних частинах тіла, сліди побоїв... Немає сумнівів, що все це справа рук людини.
Більш того, в січні минулого року вже були випадки нападів на тварин.
Тоді в районі залізничного вокзалу регулярно знаходили собак з порізами. Причому більшість з них були стерилізовані. Кліпси зривали з вух, тварин били та наносили глибокі рани ножем. Нові жертви через кожних 2-3 дні.
Деяких з них вдалося врятувати. Ці події розбурхали все місто. Жителі зверталися за допомогою до зоозахисників, ті писали заяви до поліції, тему підіймали у всіх ЗМІ. На якийсь період про повтор нападів нічого не було чутно. До недавнього часу.
«Сьогодні я з жахом чекала ранку, тому як вчора ми ледве врятували Діну. Ми дуже раді, що наша Діночка жива. Ми з ранку з Наташею повезли її на УЗД. Ми довго не могли зрозуміти, чому їй різко стало так погано? Яким був наш подив, коли поголили животик для УЗД, а у неї під шерстю величезна гематома. Така гематома зазвичай буває після сильного удару. Ми стояли просто шоковані», — повідомила в Facebook в кінці жовтня місцева активістка Ірина Орловська.
Через кілька днів Діна померла...
Версія поліції
Серед підозрюваних — один зі співробітників КП «АТП 052814». За словами волонтерів, він постійно ходить з палицею з довгим гострим наконечником. Ним бив тварин. Керівник підприємства провів з ним бесіду, але звільнити з місця роботи не може — заміну дуже важко знайти.
За фактом загибелі собаки Діни волонтери організації «Дай шанс. Допомога бездомним тваринам Слов'янська» написали заяву до поліції. Була свідка: жінка бачила, як кілька дітей били собаку на прив'язі. Вона робила їм зауваження, але у відповідь почула лише нецензурну лайку.
«Я думаю, той вантажник з “АТП” має бути зданий поліції, поліція повинна з ним розбиратися. Але дівчата (волонтери ГО «Дай шанс», — ред.) написали заяву тільки на один випадок. Померла собака, викликали поліцію, вони побачили один труп. Ніяких підозрюваних не вказали, написали що одна свідка бачила трьох дітей, які забивали собаку», — розповідає зоозахисниця Анна Абрамова.
Голова громадської організації «Товариство захисту тварин» Анна Абрамова вже багато років бореться за гуманне ставлення до братів наших менших. Дізнавшись про те, що трапилося, вона відразу ж подзвонила начальнику поліції Слов'янська з проханням знайти винних. Адже якщо ніхто не понесе покарання, напади та вбивства тварин триватимуть знову і знову.
Поліція відрапортувала: над тваринами знущалися троє хлопчиків віком від 10 до 13 років. З ними і їх батьками проводять роз'яснювальну роботу.
«Мені зателефонував начальник поліції о 10 годині вечора, сказав що їх знайшли. Вони кажуть, що сиділи на паркані й кидали палицями та камінням в собаку. Ймовірно, так насправді й було. Нанести таке каліцтво собаці хлопчики віком 12-13 років не могли», — розповідає Анна.
За словами Абрамової, у поліції є протокол розтину собаки. Але поки документ не оприлюднюють, ніхто нічого точно не дізнається. У версію поліції зоозахисниця не вірить, каже правоохоронцям просто зручно нічого не робити.
«Дивлячись на те, як була побита ця собака, там гематома на пів живота, повний живіт крові. Якщо так, то значить печінка відбита, нирки відбиті. Її лікували в клініці, але вона через кілька днів померла все одно. Органи перестали функціонувати. Я не вірю в те, що діти можуть так цілеспрямовано бити по нирках і по печінці. Вони цього поки не вміють», — вважає Анна Абрамова.
Зараз зоозахисниця готує заяви до поліції із зазначенням всіх фактів жорстокого поводження з собаками на карантинному майданчику.
"Собак потрібно захищати від людей..."
Кілька днів тому з території майданчика зникли три собаки. Один з псів вже достатньо старий, весь час сидів на ланцюгу. Невідомі розстібнули нашийник і забрали собаку.
«У мене зоозахисного стажу вже 50 років. Я читаю, вивчаю, дивлюся і зараз розумію, що його забрали цілеспрямовано, щоб знущатися з нього, а не для того, щоб взяти у двір. Якщо люди беруть у подвір'я, то вони приходять відкрито, радяться яка собака краще. А це забрали не для користі собаку. Просто ту, яка далася до рук», — вважає Анна Абрамова.
На територію КП «АТП» дійсно може потрапити хто завгодно. У паркані комунального підприємства величезна діра, частина огорожі зовсім відсутня. Весь цей час існує хронічний конфлікт з мешканцями прилеглих будинків. Собаки вискакують на вулицю та гавкають на перехожих людей. В результаті тварин труять, б'ють, просто ненавидять. Це комплексна проблема в місті, яку ніхто не хоче вирішувати.
«Тут потрібно дивитися глибше, чому це відбувається. Тому що собаки бігають голодні або напівголодні, або просто вибігають гуляти на вулицю. Люди бачать що там собаки, що вони нічийні. Бери їх голими руками та роби що хочеш. Якби була огорожа і сторож, то цього б не було», — вважає Анна Абрамова.
«У нас хворих людей багато. Немає освітлення, немає огорожі, немає відеокамер. Навіть сторожа немає. Немає нічого! Є один черговий, який сидить на прохідній, але така величезна територія і собаки в найдальшому кутку. Частини паркану немає, заходь і роби що хочеш! Винні в цьому інциденті не волонтери, а влада, яка не хоче нам робити притулок», — говорить зоозахисниця.
Чи бути притулку для тварин у Слов'янську?
Проблема з облаштуванням притулку для безхатніх тварин дійсно існує вже давно. Міська влада спочатку зовсім не йшла на діалог з зоозахисниками, потім посилалися на нестачу в бюджеті коштів і просто відповідного місця для притулку, а потім погодилися, але розмови зійшли нанівець.
Як розповідає Анна, два роки тому Донецьке обласне управління екології пропонували місту зробити землевідведення, обнести парканом цю територію і під'єднати комунікації. Це електроенергія, вода, зливна яма або каналізація. Тоді управління там поставить за гроші обласного бюджету модульний стерилізаційний центр. Його можна легко зібрати та розібрати. Крім центру там був би вагончик для перетримки тварин, кімната для персоналу — все це передбачено проєктом.
6 міст Донецької області на це погодилися, крім Слов'янська. На думку Анни, в місті маса місць для притулку та стерилізаційного майданчика. Гектари землі, в тому числі в центральній частині міста, це просто промислові звалища. І відмовлятися від пропозиції області було нерозумно.
«Згідно із законом ці собаки належать територіальній громаді міста, це комунальна власність. Якщо місто не може зробити нову юридичну особу, не хоче будувати стерилізаційний центр, то може хоча б допомогли на майданчику облаштувати все?», — ділиться Абрамова.
За всі роки, поки працює волонтерська група «Дай шанс», тварини виживають завдяки пожертвам людей. Зоозахисники двічі вигравали у проєкті «Бюджет участі» — виділялися гроші на стерилізацію бездомних тварин, купівлю декількох вольєрів. Зараз волонтери встановили паркан. Гроші збирають усім Слов'янськом.
Тварини постійно мають потребу у кормі та лікуванні. Зараз наближається зима, потрібно облаштовувати їх вольєри та будки. Притулку вистачає далеко не всім.
Як допомогти?
Допомогти тваринам ви можете пожертвувавши будь-яку суму 5168 7427 1287 0595 Громова О. Ю.
Звіти про використані внески, а також інформація про потреби тварин регулярно публікується в групі Facebook. Допомогти ви можете не тільки матеріально, а й ліками, їжею, теплими речами й так далі. Там же в групі ви можете знайти собі нового пухнастого друга.
Саме через людську байдужість тварини опиняються на вулиці сам на сам зі смертю. Намагаючись вижити, навіть у тимчасовому притулку, на карантинному майданчику, беззахисних собак може знайти загибель від рук жорстоких садистів. І найстрашніше — відчуття безкарності.
Яке покарання передбачено за знущання з тварин?
- За побої, знущання з тваринами тягне за собою штраф від 3400 до 5100 грн з конфіскацією тварини, якщо її життю є загроза.
- У разі колективних знущань, повторного випадку знущання — штраф збільшується від 5100 грн до 8500 грн або арешт до 15 діб з конфіскацією тварини в разі потреби;
- Якщо поліція кваліфікує жорстоке поводження з твариною за статтею Кримінального кодексу, винуватцю в залежності від наслідків (смерть тварини) загрожує обмеження або позбавлення волі від шести місяців до 3 років. За вбивство тварини в присутності дитини — обмеження або позбавлення волі на строк 3-5 років.
- Передбачено також покарання до 8 років позбавлення волі, якщо зловмисник зробив це з особливою жорстокістю (повторно, колективні знущання, стосовно двох і більше тварин)
За жорстоке поводження з тваринами в Україні законодавством передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність в залежності від тяжкості злочину.
Стаття за жорстоке поводження з тваринами неповнолітніми така ж, що і для дорослих — 299 КК України.