5 добрих справ, якими запам'яталася Луганщина у 2020 році
Напередодні Нового року завжди хочеться свята, позитиву і віри в нехай маленьку, але добру казку.
Варто визнати, що інформаційний 2020 довелося неабияк «струсонути» в пошуках добрих історій для Луганської області. Але вони — є.
Східний варіант підготував свою позитивну п'ятірку.
Патрульні ангели-хранителі
У лютому двоє патрульних з Луганської області стали ангелами-охоронцями 17-річної дівчини. А точніше, врятували її.
Михайло Єремєєв і Дмитро Козюберда (курсант Луганського університету внутрішніх справ) патрулювали околиці Лисичанська. До них звернувся хлопець і попросив врятувати подругу, яка збиралася стрибнути з моста в Сіверський Донець через сварку.
Поліціянти рушили на допомогу. Але побачивши, що її хлопець повертається, дівчина стрибнула у воду. Не роздумуючи, обидва патрульних кинулися за нею в крижану воду. Витягли «стрибунку» і надали їй першу допомогу. А потім і провідали у лікарні.
«Роздумувати було ніколи. Потрібно було діяти рішуче — вода крижана, дівчина стрибнула з висоти», — згадує Михайло Єремєєв.
Після лютневого плавання він і сам підхопив пневмонію. Але про свій вчинок не пошкодував ні на мить.
Добрі руки вирощують ліс
Цьогоріч фотографії Луганщини облетіли чи не всі українські ЗМІ. Страшні кадри вогню і зруйнованих будинків побачили мільйони людей. І тисячі з них кинулися допомагати. Грошима, речами для погорільців, безліччю необхідних дрібниць і важливих вчинків.
Деякі волонтери приїхали на схід України, щоб допомогти відновити «зелені легені» області. Так з'явився «Львівський» і «Тернопільський» ліс, до відродження лісу приєдналися небайдужі жителі Одеси та Ужгорода.
«Я на Донбасі вперше. Мені тут все цікаво. Чим живуть люди, як ставляться до жителів заходу країни. Адже у нас дуже багато стереотипів щодо Донбасу. Але я на своєму досвіді багато вже спростував. У нас насправді багато спільного. І я дуже радий цьому», — розповів волонтер організації «Армада Карпат» Володимир.
Династія з великим серцем
25 прийомних дітей на три сім'ї. У Лисичанську в цьому році з'явився новий дитячий будинок сімейного типу.
Євген і Марина Понедельченко виховують рідного сина Дмитра ... і 9 прийомних малюків. Парі було на кого рівнятися. Батьки Марини — подружжя Ковриженків — майже десятиліття виховують прийомних дітей. Зараз їх в сім'ї 13.
«Кажу — візьмімо дівчинку. А дівчинка була з хлопчиком, з братиком. А потім пішли в притулок за довідкою, там ще хлопчик підбіг, Сашуня: “— Мама, а ти мене забереш? — А ти хочеш в сім'ю? — Хочу!”. Ось і пішли поповнення у нас», — згадує Людмила Ковриженко.
А сестра Марини Юлія разом з чоловіком взяла на виховання трьох дівчаток.
У Луганській області працюють 24 дитячих будинки сімейного типу та 80 прийомних сімей, в яких виховуються 309 дітей.
І один в духовному полі — воїн
Дуже надихає історія священника-переселенця Володимира Маглени. Він першим на Луганщині перейшов до Православної церкви України.
У селі Веселе неподалік від Старобільська Володимир облаштовує церкву своїми силами. На допомогу йому прийшли друзі та волонтери з різних куточків України. У його церкви є і мальований столик і лавка з Полтавської області, і традиційні рушники з Галичини, вирізані вручну іконні рами з Прикарпаття.
Для жителів села (вірян чи ні — неважливо), священник облаштовує бібліотеку. За гроші благодійних організацій в приміщенні поміняли вікна, електричну проводку, полагодили дах.
«Поруч зі мною все життя були книги. Не тільки церковні. І дітей своїх я завжди привчав до читання. Це розвиває уяву, ерудицію, критичне мислення зрештою», — пояснює священник.
Турбота про «братів наших менших»
Хоч як би не було важко, жителі області не залишали в біді тих, хто слабший. Коли вогняна біда постукала у двері, люди почали зокрема рятувати тварин.
Їх було багато на вулицях селищ: когось господарі похапцем не встигли забрати, хтось сам втік. Поранених, обгорілих, в шоковому стані — їх теж лікувала вся Україна.
«Дуже багато людей відгукуються на наші заклики, і забирають до себе тварин, які залишилися без господарів. І це не тільки жителі Луганської області. Люди з усієї України допомагають. Беруть і на тимчасове утримання, і до кінця життя», — каже волонтерка Юлія Виноградова.
Наприклад, кількох котів та собак забрали в Бахмут представники зоозахисного товариства «Лада».
А цього зайченя, у якого загинули батьки, з вогню врятували ДСНСники Луганщини.
Цей вухатий теж, ймовірно, тікав від пожежі. Бігав Сєвєродонецьком і провалився крізь каналізаційну решітку.
Поки його діставали рятувальники, поруч була і мама-зайчиха.
Не пройшли й повз новонароджених цуценят, яких хтось зав'язав в пакет та викинув у вигрібну яму на одній з вулиць Лисичанська. За допомогою підручних засобів рятувальники дістали малюків. Вже на свіжому повітрі їх обмили й привели до тями водою сусідські діти.
Нехай в Новому році у всіх нас буде більше хороших новин, історій, що надихають та надійні люди поруч!
Читайте також:
Маріуполь — місто чудес: 5 добрих справ до Дня святого Миколая
"Вони не пам'ятають життя без війни". Волонтери збирають подарунки для дітей прифронтового Донбасу