"Христос і кліпове мислення". Як і для кого священник на Луганщині записує подкасти
Він першим в Луганській області перейшов до ПЦУ, а тепер підкорює серця інтернет-аудиторії. Володимир Маглена — священник, який орієнтується в сучасних технологіях і онлайн-платформах, записує ненудні подкасти. А ще ділиться своїми думками й теплом. У цьому переконався і «Східний варіант».
Подкасти — це свого роду аудіоблоги або аудіопрограми на будь-яку тему. Їх можна завантажувати або слухати онлайн. Такий формат у світі стає все популярнішим. Є в мережі й Радіо Маглена.
“Тут корова мукає, там кури бігають”
«Йти в онлайн» Володимир Маглена вирішив з початку пандемії. На відміну від багатьох українців, ще тоді зрозумів — ситуація більш ніж серйозна. І вирішив не збирати людей на служби, щоб не піддавати ризику.
«У мене багато друзів в інших країнах. Коли мені друг-священник надсилає фотографію: Дивись, у мене труни стоять в храмі, не справляються. Я відразу храм закрив. Спочатку багато хто сміявся з заборон, але такі фото, вибачте, протвережують», — ділиться він.
Однак без діла сидіти на місці святий отець не міг. Згадав, що знайомий колись запропонував йому зробити сайт. Так що ідея, додає, була не зовсім його.
«Запустили сайт, і він мені каже: А у вас повинні добре вийти подкасти. Я говорю, що? Я навіть не знав, що це таке. Почав вивчати інформацію, він мені прислав обладнання», — згадує Володимир.
Але свій перший подкаст отець Володимир записав просто на телефон, прогулюючись стадіоном.
«Просто для початку привітався з людьми. А тут корова мукає, там кури поруч бігають. Так смішно було слухати, я видалив потім. Але провисіло кілька місяців», — говорить священник.
«Провисів» перший подкаст в профільній мережі Soundcloud. Так-так, священник, який нещодавно і не підозрював про існування подкастів, зараз впевнено жонглює такими словами. І деяким слухачам саме така подача здалася цікавою.
Потрібно відходити від «церковщини»
Чому саме подкасти — тут все просто. За аудіопродуктом майбутнє, впевнений Володимир Маглена. Про цю сферу він чимало дізнався за минулий рік. Наводить приклад: книгу за кермом або під час пробіжки не почитаєш, а послухати щось — запросто. А ще так в якомусь сенсі легше достукатися до людей, які далекі від релігії, а також до молоді.
«Існує церковний календар, там на кожен день є певна проповідь. Я їх просто коментував. Якщо чесно, я намагаюся від “церковщини” йти, вона відштовхує людей. Потрібно бути дуже ненав'язливим, особливо для молоді. Я по собі пам'ятаю. І не люблю, коли заганяють в рамки. Якщо розібратися, християнство повинно робити так, щоб йдучи з храму люди “світилися”. Поруч з ними має бути комфортно навіть людині небоговірній. Ось таке завдання. А якщо вона буде моралізатором — ні, вона повинна бути прикладом. Я роблю зосереджуюся на людях, які далекі від церкви. Я знаю, як їм важко», — міркує Володимир.
Теми в його подкастах можна знайти різні. Наприклад, «Людина і внутрішній страх», «Кава і різдво» і навіть «Христос і кліпове мислення». З останнього ось цитата: «Всі чомусь сміються над молоддю: мовляв, вони не можуть глибоко мислити, вони все швидко сприймають, купу інформації. А хіба це погано? Відкрийте Євангеліє, якщо дивитися, що говорив Ісус Христос — це короткі фрази. Христос людей не мучив довгими повчаннями».
Сам же священник з посмішкою говорить: моє церковне життя перекочувало в Месенджер. Саме там він отримує коментарі від слухачів.
«Одна слухачка каже: я слухаю, коли займаюся спортом. А інша: а я вмикаю під час медитації ваші подкасти. Це ж клас! Значить, заспокоює. А церква, я думаю, повинна заспокоювати людей», — вважає він.
Священник з мікшером і петличкою
Правда, запис подкастів дається отцю Володимиру не зовсім легко. Бракує «видимої» аудиторії та очей слухачів.
«Я не знав, що буду боятися цього мікрофона. Шматок заліза — а я не знаю, як з ним спілкуватися. Не видно очей, але ж очі — це дзеркало душі. Священники навіть не зовсім в очі дивляться. А так мені морально важко. Але я над собою працюю і скоро буде новий подкаст», — ділиться він.
Володимира надихають і подкасти колег, наприклад, священника Георгія Коваленка. Тим часом у святого отця потихеньку оформлюється «філія студії звукозапису». З технікою допомагають друзі й самі слухачі. Кілька мікрофонів, нещодавно прислали петличку і професійний мікшер.
«Я дізнався, що на цій фірмі записувалися навіть “The Rolling Stones”. Вони дизайн не змінюють, всі ці лампочки й деталі як в 60-х. “Начиння” сучасне. Потрібно ще розібратися, як це зробити, але планую підключати телефон і брати інтерв'ю в інших священників. Паралельно хтось зможе зателефонувати та поставити питання», — міркує він.
Де послухати
У отця Володимира є свій сайт maglena.net. Подкасти можна послухати там. До слова, на сайті є і різні статті. Наприклад, з цікавим заголовком «Ілон Маск і Бог».
«Я не хотів сайт “Маглена” називати, це мене журналісти місцеві змусили. Кажуть, не вигадуй, що за удавана скромність (посміхається). А я як завгодно назвати, але тільки не так. За 2 місяці мене, правда, переконали», — розповідає він.
Також подкасти доступні на платформі Anchor. Там 3 тижні в отця Володимира вже понад 900 прослуховувань. А недавно він зареєструвався і на Amazone і готовий підкорювати закордонну аудиторію.