Житло, захист, медицина: як Австрія допомагає українським біженцям
Щодня через повномасштабне вторгнення росії в Україну люди змушені шукати притулку в інших країнах. І Австрія не залишилася осторонь: всебічною підтримкою українців займаються волонтери, благодійні організації та уряд країни.
Яку допомогу можна отримати на головному залізничному вокзалі Відня і куди звертатися задля отримання тимчасового захисту — розповідає Східний Варіант.
Віденський залізничний вокзал
Уже після прибуття до Відня на залізничний вокзал Hauptbahnhof (вулиця Canettistraße 5, 1100 Wien) або аеропорт українці, що втикають від війни, можуть розраховувати на допомогу волонтерів та благодійних організацій.
Волонтери допоможуть із перекладом інформації, проконсультують, спрямують. Якщо у вас є хвороба або травма, це питання також допоможуть вирішити.
На головному залізничному вокзалі організували денний центр Erste Campus. Це місце усамітнення, де можна отримати гаряче харчування.
Тут є кімнати відпочинку з розкладними ліжками та ігровій зоною для дітей під наглядом організації SOS Kinderdorf.
Денний центр відкритий щодня з 7:00 до 19:00 і вміщує до 100 осіб.
Крім того, на вокзалі є нічний зал очікування з 50 спальними місцями.
На Hauptbahnhof розміщені пункти допомоги Карітас (Caritas).
Щодня з 00:00 до 24:00 працівники Карітас допомагають приїжджим біженцям.
Тут є можливість поїсти, взяти воду, чай чи каву та засоби гігієни.
Також на залізничному вокзалі можна відвідати місце для відпочинку. Тут є у вільному доступі харчові продукти, кава та чай, комфортабельні крісла, столи, інклюзивний санвузол.
Також тут є кімната для дітей.
У дитячій кімнаті багато іграшок, столи для малювання та різна канцелярія.
На стінах можна побачити малюнки дітей, які втекли від війни в Україні.
Малюки та підлітки малюють свої покинуті домівки, свою мрію про мир у рідній країні, а також слова подяки Австрії за турботу та надану допомогу.
Що робити далі?
Якщо ви не плануєте залишатися в Австрії, а хочете поїхати в іншу країну, то вам не потрібно реєструватися в Австрії. Якщо плануєте залишатися, потрібно пройти реєстрацію.
На всій території країни уряд організував пункти реєстрації для біженців з України. Протягом перших днів перебування у Відні зверніться до Реєстраційного та консультаційного центру в Austria Center Vienna за адресою Bruno-Kreisky-Platz 1, 1220 Відень (працює з понеділка по п'ятницю з 8:00 до 18:00).
На місці проведуть реєстрацію, нададуть юридичну консультацію та інформацію про подальші дії для потенційного довгострокового перебування в Австрії, зокрема щодо соціального захисту та іншої допомоги.
Біженці отримують підтвердження про соціальне страхування або альтернативне підтвердження як заміну E-Card (електронної картки страхування) у пунктах обслуговування клієнтів ÖGK (Австрійська Каса медичного страхування). З цим можна отримати різноманітні медичні послуги.
Реєстрація для отримання запису на консультацію та подання заяви на основну соціальну допомогу у Відні доступна на сайті: gvs-termin.fsw.at
Інформацію для біженців з України від міської адміністрації Відня можна отримати тут.
Українські біженці можуть отримати тимчасовий захист від Австрії. Тимчасовий захист дає право легально перебувати в Австрії 1 рік, отримати необхідну підтримку для повсякденного життя. Це харчування, засоби гігієни, підтримка з проживанням, медичне страхування, можливість дітям відвідувати садок та школу.
Куди звернутися за консультацією, гуманітарною допомогою та житлом у Відні?
Люди, що втікають від війни, завжди мають змогу звернутися до Гуманітарного центру прибуття Sport & Fun-Halle Leopoldstadt (2-й район Відня) за адресою Engerthstrasse 267-269, 1020 Відень (працює цілодобово щодня).
На місці надають:
- Першу медичну допомогу
- Пошук тимчасового житла. Перше організоване житло не призначено для довгострокової перспективи
- Медичну та психосоціальну допомогу
- Харчування та напої
- Тестування на коронавірус
- Допомогу з засобами гігієни та іншими речами першої потреби
У великому спортивному залі на вулиці Engertstraße 267 у 2 районі Відня різні організації пропонують ночівлю, харчування та предмети першої потреби. Є також можливість зробити тести та вакцинуватися від коронавірусу.
Консультаційний центр від організацій Caritas, Diakonie та Fonds Soziales Wien пропонує психологічну підтримку, допомогу в пошуку житла, соціально-медичну консультацію, інформацію щодо питань реєстрації та прийому біженців в основне соціальне забезпечення, а також щодо тестів та вакцинації від коронавірусу. Працює центр із понеділка по п'ятницю з 8:00 до 18:00.
За адресою Landstraßer Hauptstraße 137 можна вибрати одяг для себе та дітей, а також засоби гігієни.
У різних пунктах видачі Le+O у Відні можна придбати харчові продукти та засоби гігієни за вигідною ціною.
Якщо є потреба попросити захист в Австрії або терміново потрібна допомога, а також місце, де можна переночувати, потрібно дзвонити за номером гарячої лінії: +43 1 2676 870 9460.
Можливості та дозвілля
Нині прибулі з України, можуть користуватися Федеральними залізницями Австрії (ÖBB) та громадським транспортом у Відні (Wiener Linien) безплатно та за наявності посвідчення особи.
Відень славиться своїми історичними пам'ятками. Парки та локації, на яких розміщені замки, кожен може подивитися та прогулятися. Для цього кошти не знадобляться.
А деякі замки та музеї українці можуть відвідувати безплатно, надавши паспорт. Так, наприклад, можна відвідати віденський військово-історичний музей (Heeresgeschichtliches Museum) за адресою Відень, Arsenal, Objekt 1.
Важливо
Австрія — безпечна країна. Попри це, важливо дотримуватися певних заходів обережності:
- В екстрених випадках зверніться до поліції або зателефонуйте 112
- Небезпека торгівлею людьми: у випадках підозр можна звернутися за гарячою лінією Федерального управління криміналом +43 67761 343434 або за адресою електронної пошти: [email protected]