Арестович повідомив, що в переговорах з Росією по Донбасу намічається прогрес з двох питань
Моніторинг екологічної ситуації на окупованих територіях Донбасу і допуск інспектора МАГАТЕ до ядерних об'єктів в ОРДЛО. Намічається прогрес з цих двох питань у переговорному процесі з Росією.
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на Дом
У переговорах з російською стороною щодо Донбасу намітився прогрес з двох питань — про допуск на окуповану територію інспекторів Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) і проведення там моніторингу екологічної ситуації. Про це повідомив речник української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) Олексій Арестович.
Читайте також: одноразовий електорат. Навіщо Росія вирішила проводити вибори на окупованій частині Донбасу
"Більше перспектив мають два питання. Перше — допуск інспектора МАГАТЕ до ядерних об'єктів на тимчасово окупованих територіях. На наш подив, росіяни реально вступили в технічні переговори. Обговорюють питання технічної імплементації візиту інспекторів МАГАТЕ. Ці візити повинні бути щорічно. Вони перевіряють два ядерні об'єкти, один в Луганську, інший в Донецьку", — уточнив спікер української делегації в ТКГ.
Він нагадав, що спочатку Росія відмовлялася надавати доступ фахівцям МАГАТЕ в так звані "ЛНР" і "ДНР". Російська сторона наполягала, щоб МАГАТЕ вело переговори безпосередньо з "республіками". При цьому позиція МАГАТЕ — окуповані Росією територією залишаються суверенною частиною України.
"МАГАТЕ їм каже: "Не розуміємо ситуацію, коли Україна повинна розмовляти з Україною. Давайте якось рухайтеся". І дивним чином вони вступили в конструктивні переговори. Подивимось, що буде", — сказав Арестович.
Друге питання, за яким можливі зрушення, — моніторинг екологічної ситуації на окупованих територіях Донбасу.
"Там під егідою ОБСЄ створена міжнародна група експертів. Зараз йде розмова про персональний кадровий склад, про лідера — міжнародного експерта, який очолить цю групу. Вона повинна займатися, зокрема, питаннями підтоплення шахт і перспективами екологічних наслідків, пов'язаних з таким підтопленням. Тут теж певний обережний конструктив намітився", — підкреслив Арестович.