Урядова програма "Власна справа" працює на Донеччині
На Донеччині кожен бажаючий має можливість відкрити чи розширити власний бізнес за підтримки з боку держави. В рамках проєкту «єРобота» реалізується урядова програма «Власна справа», завдяки якій можна отримати мікрогрант на започаткування або розвиток підприємницької діяльності.
Про це повідомляє Донецька обласна державна адміністрація
Яка сума мікрогранту?
Мінімальна сума мікрогранту складає 50 тис. грн, максимальна — 250 тис. грн. Гроші видаються на безповоротній основі, але підприємець повинен створити робочі місця, сплачувати податки в бюджет і працювати не менше трьох років.
Розмір мікрогранту залежить від кількості створених робочих місць:
- до 150 тис. грн - одне робоче місце;
- до 250 тис. грн - не менше двох робочих місць.
На що можна витратити отримані кошти?
Кошти можна витрати на придбання меблів та обладнання, послуги маркетингу та реклами, орендну приміщення, лізинг обладнання, закупівлю ліцензійного програмного забезпечення, транспорту, сировини, матеріалів, товарів та послуг, пов’язаних з реалізацією бізнес-плану тощо.
Сума коштів, необхідна для реалізації бізнес-ідеї, визначається у бізнес-плані. В ньому також наводяться розрахунки вартості товарів та послуг, на які буде витрачено грант, та обґрунтування необхідності їхньої закупівлі для ведення бізнесу.
Для того щоб отримати мікрогрант необхідно:
• 1. Створити бізнес-план;
• 2. Подати заяву та бізнес-план за допомогою порталу «Дія».
• 3. Захистити власний бізнес-план перед спеціальною комісією;
• 4. Отримати позитивне рішення щодо надання гранту та відкрити рахунок у банку;
• 5. Отримати кошти на започаткування або розвиток бізнесу.
Рішення про надання гранту приймається Державним центром зайнятості на основі інформації АТ «Ощадбанк» щодо результатів перевірки ділової репутації та відомостей, зазначених у заяві, та оцінки співбесіди з отримувачем, проведеної комісією Донецького обласного центру зайнятості.
Як створити якісний бізнес-план?
Для тих, хто бажає взяти участь у програмі, але не знає як правильно спланувати свій бізнес, Державна служба зайнятості пропонує пройти навчальний курс «Мікрогрант: написання бізнес-плану», який проходить на базах центрів професійно-технічної освіти ДСЗ.
В рамках навчання можна дізнатись про умови та порядок отримання мікрогранту, отримати теоретичні та практичні знання щодо написання бізнес-плану за затвердженим Міністерством економіки шаблоном та підготуватися до співбесіди.
Пройти навчання можна як дистанційно, так і безпосередньо у центрах професійно-технічної освіти. Обрати ЦПТО можна скориставшись мапою їх розташування на сайті Державної служби зайнятості в розділі “Навчання” — “Центри професійно-технічної освіти ДСЗ”.
Скільки мешканців Донецької області подали заявки
З початку дії урядової програми “Власна справа” на Донеччині (10.04.2023) від мешканців регіону надійшло 163 заявки на мікрогрант. Серед учасників було визначено 59 переможців, які отримали грантові кошти для ведення підприємницької діяльності. За умовами проєкту вони мають створити 119 нових робочих місць.
На сьогодні отримувачами мікрогрантів вже створено 54 робочих місця. Підприємці активно реалізують власні бізнес-ідеї, розширюють обсяги діяльності, сплачують податки та допомагають економіці нашої області.
Найпопулярніші сфери, в яких працюють переможці:
• надання послуг мобільного харчування;
• роздрібна торгівля;
• технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів;
• охорона здоров’я та загальна медична практика;
• виробництво, ремонт взуття та шкіряних виробів;
• організація тепличного господарства;
• спеціалізовані будівельні роботи.
Умови отримання мікрогрантів та грантів регламентовані «Порядком
надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 р. № 738.
Докладно про участь у програмі «Власна справа» можна дізнатися на сайті Державного центру зайнятості у розділі «Мікрогранти».
З питаннями або консультаціями, звертайтеся до консультантів call-центру Донецького обласного центру зайнятості безкоштовно за телефоном: 0-800-33-61-67.