Родина маріупольців відновила свій бізнес із вироблення сувенірів в Івано-Франківську
За декілька тижнів до початку повномасштабного вторгнення маріупольці Микола Воропай та його донька Марія Гльоза готувались до відкриття магазину із дерев’яними виробами. Але відкрити його не встигли, бо почалось повномасштабне вторгнення. Сьогодні Марія відновила виробництво дерев’яних сувенірів у Івано-Франківську.
Про це йдеться у матеріалі Східного Варіанта.
Микола Воропай служив в морській піхоті до 2021 року. Після демобілізації вирішив заснувати свою справу, тож почав робити вироби з дерева та фанери. Спершу робив подарунки для своїх друзів-військовослужбовців. Здебільшого вони були на військову тематику. Коли вирішили розширювати виробництво, на заваді стала повномасштабна війна.
Марія Гльоза розповідає, що у лютому 2022 року вони жили в очікуванні війни, і в неї вдома була складена “тривожна валіза”. Її чоловік Андрій був прикордонником у Маріуполі та казав, що ситуація загострюється і потрібно бути готовими швидко евакуюватись із міста при потребі.
24 лютого, у день народження Марії, росія почала повномасштабне вторгнення. Дівчина виїхала з Маріуполя разом із мамою та братом, її тато та чоловік залишились обороняти Маріуполь. Спершу Марія з родиною поїхали в Дніпропетровську область, де прожили три місяці.
У Маріуполі чоловік Марії отримав кульове поранення у ногу. На заводі Ілліча його прооперували медики. 12 квітня з території заводу він потрапив до ворожого полону. Під час перебування в Оленівському СІЗО лікарі сказали, що є загроза втратити ногу.
У червні минулого року чоловіка обміняли. Він подзвонив Марії й сказав: “Нас обміняли”. Пів року він проходив операції та реабілітацію. Сьогодні Андрій продовжує службу в Івано-Франківську. Тато Марії вийшов з Маріуполя самостійно, він продовжує проходити військову службу в Одеській області.
До Івано-Франківська Марія з сім’єю приїхали 7 червня. Тут почали налагоджувати своє життя з нуля.
Одного разу у гості приїхав тато Марії та запропонував поновити діяльність з виготовлення деревʼяних сувенірів. Микола Воропай виграв грант від Українського ветеранського фонду, гроші з якого пішли на перезапуск виробництва. Назву вирішили взяти нову – “ARTнація”. Старою назвою виробництва була “Велес”. Марія каже: “Ми вирішили, якщо все починається з нуля, то й назву треба нову”.
В Івано-Франківську майстерня знаходиться в промисловому районі. В асортименті “ARTнації” є підставки під телефон, брелоки, органайзери, ключниці, коробочки різного розміру, підставки під чашку, магніти. Цей список не є вичерпним, адже виробництво вдосконалюється й асортимент розширюється.
Сувенірні вироби Марія виробляє разом з чоловіком. Вони працюють над дизайнами виробів та створюють їх у своїй майстерні. Андрій допомагає у вільний від служби час.
Більшість сувенірів в асортименті “ARTнації” мають патріотичну тематику. Андрій Гльоза, чоловік Марії, зазначає:
“Нам не складно зробити комусь тематичний подарунок для якогось міста. Або коли хтось каже, що потрібен певний логотип на підставку під чашку. Я на свої прикордонні частини дуже багато робив продукції. У нас є свої логотипи, Марія як дизайнер їх підставляла, і все це гарно виглядає. Людям подобається, тому що це індивідуальне і ніхто таке робить”.
Читайте матеріал повністю: "Спільнота Відновлення": як родина маріупольців релокувала свій бізнес із вироблення сувенірів