UA
UA RU
19 Вересня 2023, 12:50
2513
"Спільнота Відновлення": як відоме керамічне підприємство зі Слов'янська майже рік працює на Київщині
Історія

"Спільнота Відновлення": як відоме керамічне підприємство зі Слов'янська майже рік працює на Київщині

До повномасштабного вторгнення “Керамічні маси Донбасу” майже 20 років працювали у Словʼянську. Минулої осені підприємство релокувалося до Київської області та відновило свою діяльність. “Керамічні маси Донбасу” – амбасадори “Спільноти Відновлення” та лауреати відзнаки “Незламні зі сходу”. Як зараз виробництво знаменитої кераміки працює на новому місці, читайте у матеріалі

«Спільнота Відновлення» — засноване Східним Варіантом ком’юніті незламних жителів сходу, які заново поставили на рейки свою діяльність у сфері бізнесу чи в громадському секторі. Люди, якими ми захоплюємось та про яких хочемо розповісти якнайбільшій кількості людей. Бо такі історії варті вашої уваги та підтримки. Підтримайте створення таких історій — долучайтесь до «Спільноти Відновлення» та підтримайте Східний Варіант донейтом.

***

Найбільше виробництво керамічних мас в Україні

Підприємство “Керамічні маси Донбасу” запрацювало у 2005 році. Завод був побудований у Словʼянську не просто так, адже ця місцевість історично склалася як центр кераміки ще 300 років тому.

кераміка Слов'янськ
“Керамічні маси Донбасу” на Київщині. Фото: Східний Варіант
кераміка Слов'янськ
Фото: Східний Варіант

Продукція підприємства – це керамічні маси для різних галузей. Технологічний процес дозволяє виробляти великий діапазон сумішей для галузей керамічної промисловості та виробництва вогнетривких матеріалів. Відмінною особливістю заводу є його технологія, завдяки якій можливий роздільний помел компонентів та висока точність дозування з ефективним змішуванням.

кераміка Слов'янськ
Фото: Східний Варіант

З початку роботи підприємство “Керамічні маси Донбасу” постійно розширювалося та випускало нові позиції продукції. Наприклад, з 2017 року почали виробництво ваз, сходинок, плінтусів, які потім використовувалися для проєктів будівництва та реконструкції в Україні.

кераміка Слов'янськ
Фото: Східний Варіант
кераміка Слов'янськ
Фото: Східний Варіант

Продукція “Керамічних мас Донбасу” сертифікована згідно з міжнародними стандартами, що підтверджує її якість. Тож ще до повномасштабного вторгнення підприємство було лідером у виробництві керамічних мас не тільки в Україні, а й за її межами. 

Російсько-українська війна та релокація на Київщину

Вперше підприємство “Керамічні маси Донбасу” постраждало від війни ще у 2014 році. Знаходячись на околицях міста, завод опинився на лінії вогню. У часи загострення у головний виробничий корпус було 24 прямих влучання снарядів та мін. Після визволення Слов’янська від терористів завод було відновлено.

кераміка Слов'янськ
Фото: Східний Варіант
кераміка Слов'янськ
Фото: Східний Варіант

Підприємство долучалося до крупних проєктів з відбудови Донеччини та України. Наприклад, до реконструкції басейну “Садко” у Сєвєродонецьку, відновлення дитячого садочку “Вуглик” у Добропіллі, будівництва льодової арени у Мелітополі тощо.

кераміка Слов'янськ
Фото: Східний Варіант

Після початку повномасштабного вторгнення виробництво на деякий час припинило свою роботу. Та вже через кілька місяців розпочався процес переїзду на Київщину.

кераміка Слов'янськ
Фото: Східний Варіант
кераміка Слов'янськ
Фото: Східний Варіант

“Ми взяли з собою наших працівників. Звичайно, зараз їх працює менше, ніж у  Слов’янську. Але це наші люди, які були з нами й до цього. Річ у тому, що привезти їх з собою набагато легше, ніж навчити нову людину. Бо це робота з найтвердішим матеріалом, тут потрібна майстерність”, – розповідає директор “Керамічних мас Донбасу” Володимир Меленець.

кераміка Слов'янськ
Володимир Меленець. Фото: Східний Варіант

Процес діяльності не змінився. Для виготовлення різних виробів для початку роблять нарізку керамогранітної плити, з кожного боку роблять кут у 45 градусів для подальшого з’єднання. Далі йдуть процеси заточення та шліфування. У результаті отримують повністю готові керамогранітні плитки, які надалі вже з’єднують між собою багатокомпонентною сполукою в залежності від дизайну кінцевого виробу.

кераміка Слов'янськ
Фото: Східний Варіант

Через повномасштабну війну об’єми попиту на керамічну продукцію впали, розповідає директор. В країні зупинилися масове будівництво та реконструкції. Це і призвело до зменшення самого виробництва. Для вирішення цієї проблеми “Керамічні маси Донбасу” виготовляють нову продукцію та тримають постійний контакт зі своїми замовниками та постачальниками.

кераміка Слов'янськ
Фото: Східний Варіант

“Ми їм завжди кажемо – ми тут, ми працюємо, ми готові до нових проєктів”, – каже Володимир Меленець. 

“Підходимо до довоєнного рівня”

Про важкість роботи у перші місяці після релокації розповідає і керівник “Української керамічної групи”, до якої входить “Керамічні маси Донбасу”, Віктор Левіт. За його словами, після переїзду довелося шукати новий ринок збуту: 

“Ми втратили свій ринок на сході України, і нам потрібно було шукати новий. Але зараз, за рік, ми вже підійшли до самоокупності виробництва. Я думаю, що велика робота була зроблена, і вже є багато замовників. Київ продовжує будуватися, темпи забудови досить високі, тому вже є ринок, і вже є продажі. Головне, що ми підійшли до самоокупності”. 

кераміка Слов'янськ
Віктор Левіт. Фото: Східний Варіант

Зараз підприємство підходить до довоєнного рівня за обсягами виробництва. Через повномасштабну війну “Керамічні маси Донбасу” втратило свого великого замовника “Zeus Ceramica”, завод якого теж знаходиться у Слов’янську, а саме підприємство входить в “Українську керамічну групу”.

кераміка Слов'янськ
Фото: Східний Варіант
кераміка Слов'янськ
Фото: Східний Варіант

“Ми будували ринок для керамічної мануфактури з нуля. Якщо до цього були замовники – компанії, які потім перепродавали, то зараз замовники – це приватні особи, архітектори, дизайнери. Ми працюємо, не зупиняємося, робимо ще більш якісно та більш красиво”, розповідає Віктор Левіт.

кераміка Слов'янськ
Фото: Східний Варіант

Нещодавно “Керамічні маси Донбасу” організували благодійний проєкт “Переможемо! Відбудуємо!”, для якого виробили партію кашпо з останньої плитки заводу “Zeus Ceramica”, який зараз вже на 70% зруйнований російськими обстрілами. Усі отримані кошти з продажу йдуть на допомогу Збройним Силам України.

кераміка Слов'янськ
Фото: Східний Варіант

Пан Віктор час-від-часу їздить до Слов'янська та навідується до зруйнованого заводу “Zeus Ceramica”. Він каже, що є вірогідність відновлення його роботи, але насамперед стоїть питання завершення війни. 

“Якщо зруйнують усе – ми відбудуємо! Це тільки буде питання, де саме. Якщо завод повністю буде зруйнований, ми будемо дивитися на локації. Потрібно, щоб хоча б лінія фронту була відсунута. Для нас критично знаходження російської армії так близько”, – пояснює Віктор Левіт.   

***

Підприємство “Керамічні маси Донбасу” здобуло відзнаку “Незламні зі сходу” від Східного Варіанта.

кераміка Слов'янськ
Фото: Східний Варіант

“Керамічні маси Донбасу” – ще один приклад незламності та сили українських підприємців зі сходу! 

***

Якщо вам потрібно звʼязатися з підприємством, ви можете зробити це за наступними  контактами: 

Сторінка у Facebook за посиланням

E-mail: [email protected]

***

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись:
03 Квітня Четвер
20:37

Ексклюзив У Добропіллі живе близько 30 тисяч жителів: яка ситуація в місті

19:10

Понад 25 тисяч дітей із ТОТ Луганської області росіяни возили торік до рф на "літній відпочинок"

18:22

Табу на прогулянки, кафе і магазини 18+: на окупованій Луганщині загарбники ввели нові обмеження для дітей і підлітків

Табу на прогулянки, кафе і магазини 18+: на окупованій Луганщині загарбники ввели нові обмеження для дітей і підлітків
17:47

Знай наших Майстер спорту міжнародного класу з Кремінної долучився у Дніпрі до встановлення світового рекорду (фото)

Майстер спорту міжнародного класу з Кремінної долучився у Дніпрі до встановлення світового рекорду (фото)
17:39

Ексклюзив У Центрі вивчення окупації розповіли за що росіяни будуть "депортувати" українців з ТОТ

У Центрі вивчення окупації розповіли за що росіяни будуть "депортувати" українців з ТОТ
17:35

Авіабомбу ФАБ-250 окупанти скинули на Іванопільський старостат: що відомо (фото)

17:23

Росіяни вночі вдарили по Добропіллю, внаслідок чого спалахнула пожежа (фото)

16:59

Зеленський окреслив "червоні лінії" у майбутніх переговорах з рф

16:55

Ексклюзив У Центрі вивчення окупації розповіли, як і чи можливо уникнути примусової "мобілізації" на ТОТ Донеччини і Луганщини

У Центрі вивчення окупації розповіли, як і чи можливо уникнути примусової "мобілізації" на ТОТ Донеччини і Луганщини
16:46

Одна з найменших громад Луганщини виділила 2 млн грн для "Азова"

16:31

Окупанти продовжують зосереджувати зусилля на Покровському та Торецькому напрямках, — Генштаб ЗСУ

16:18

Ексклюзив Нацгвардія втричі збільшила кількість застосувань різного типу дронів на Покровському напрямку

Нацгвардія втричі збільшила кількість застосувань різного типу дронів на Покровському напрямку

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: