320 тисяч людей виїхали в евакуацію з Луганщини і вони роз'їхалися по всій Україні, - Гайдай
Голова ЛугОВА розповів що робиться для переселенців з Луганщини. Відкривають гуманітарні штаби по всій Україні, у кожній області є гуманітарний штаб.
Про це голова ЛугОВА розповів в інтерв'ю Новинам Донбасу
— Чим ви зараз займаєтеся, як голова Луганської області? Тобто, можливо, ви спілкуєтеся з міжнародними партнерами щодо майбутнього фінансування відновлення? Чи, можливо, інші якісь питання, які ви вирішуєте, поки область знаходиться в окупації?
А ще: Гайдай розповів, коли жителі зможуть повернутися в деокуповані населені пункти на Луганщині
— Багато напрямків у нас. Ми відкриваємо гуманітарні штаби по всій Україні, у нас у кожній області є гуманітарний штаб. Визначили громади, які відповідатимуть за роздачу гуманітарних вантажів. Тому що 320 000 людей виїхали в евакуацію і вони роз'їхалися по всій Україні. Багатьом із них справді потрібна якась допомога. Ось ми її, власне, і надаємо. Ми запустили чат-боти, ми збираємо проблематику, намагаємось просто швидко реагувати на це. Ми допомагаємо нашим медичним закладам відновлюватись. Відновлюватись і як юридичним особам, і просто навіть як медичним установам, бо ніхто не скасовував вакцинацію, ніхто не скасовував державні програми. Коли, наприклад, хворим на цукровий діабет потрібно видати безкоштовно інсулін, а це може зробити тільки та лікарня, де людина приписана. Ми провели переговори з НЗСУ і нам виділяють гроші, і, відповідно, мешканці Луганської області отримують медичне обслуговування у різних населених пунктах. Зрозуміло, що ми з військовими спілкуємося постійно, на зв'язку щодня. І все, що вони просять, ми всі їм надаємо. Спілкуємось саме щодо заходу до деокупованих населених пунктів. Готуємо проміжні склади для того, щоб як тільки нам дадуть можливість заходити, ми одразу туди заїжджатимемо, привеземо медикаменти, привеземо гуманітарні набори, теплі речі, буржуйки, генератори, засоби зв'язку. Провели переговори із мобільними операторами. Розуміємо, що ретранслятори пошкоджені або повністю розбиті, але нам зв'язок дуже потрібний. Тому проговорили з ними, яким чином ми відновлюватимемо зв'язок.
Він зазначив, що для Луганщини замовили «Старлінки», ввели замість громад військові адміністрації.
- Чому це було зроблено? Тому що будь-яке ухвалення рішення громади — це збирання депутатського корпусу. На сьогоднішній день це у 99% неможливо. Частина депутатів ОПЗЖ втекла до росії, частина стала колаборантами. Хтось із депутатського корпусу з інших партій поїхав кудись углиб України, хтось до Європи. Тобто зібрати сесію нереально. Тому ми запровадили військові адміністрації, розробили їх, знайшли людей подали президенту. Я особисто зустрівся із 17 послами різних країн: Хорватія, Італія, Латвія, Данія, Нідерланди, Франція, США тощо.
- Я поговорив із послами щодо того, що нам потрібна буде допомога у відновленні Луганської області. І у нас два напрямки. Це стратегічні речі, які нам треба допомагати відновлювати. Такі, як, наприклад, водоканали чи відновлення мостів, доріг, залізниць. І якісь такі прикладні речі потрібні вже зараз. Це якраз буржуйки, обігрівачі, теплі речі, медикаменти, автомобілі швидкої допомоги чи автомобілі для наших рятувальників. Ми проговорили з нашим ДСНС про те, що ми повинні будемо займатися розмінуванням. І що саме це має бути і яка техніка має бути ще на допомогу. Ми проговорили із лісником, визначили ділянки лісу, які можна розмінувати для того, щоб різати горильник і роздавати людям дрова. Ось така щоденна робота, вона весь час ведеться.