
Житло для переселенців: обиратимуть не по черзі, а лотереєю
Програма кредитування переселенців під 3% на купівлю свого житла отримала фінансування, але змінила алгоритм вибору учасників, яким дадуть кредит. Тепер вибирати будуть не по черзі за вже теперішніми списками, а в випадковому порядку.
Про це розповіла заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Інна Голованчук, передає Східний варіант з посиланням на РГ.
Кошти на реалізацію програми виділила Німеччина, а точніше - Німецький банк розвитку KfW. Україна повинна отримати 25,5 млн євро. Зараз допрацьовуються технічні можливості для остаточного підписання документів.
Важлива зміна - новий алгоритм вибору тих, хто отримає кредит: переселенці подають пакет документів, всіх бажаючих перевіряють на відповідність критеріям програми, а потім комп 'ютерна програма у випадковому порядку буде вибирати.
"На наше велике щастя наступного року почне діяти програма, реалізація якої готувалася кілька років. Технічний момент підготовки зайняв більше часу, ніж ми очікували. Зараз вже все готове і найближчим часом буде підписаний основний договір між Німеччиною і Україною. І після підписання будуть фактичні умови для початку реалізації програми через Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву ("Держмолодьжитло", - ред.). Згідно з цією програмою ВПО зможуть отримати пільговий кредит під 3%", - сказала Голованчук.
На початку реалізації програми буде створена база переселенців, які хочуть отримати житло. У відомстві вважають, що це допоможе визначити, скільки людей реально потребують житла. Вони всі будуть рівні в шансі отримати кредит.
Голованчук розповіла, що одержувачів кредиту визначать випадковим чином.
"Буде реалізовуватися підхід, який я б не хотіла називати "лотереєю". Але суть у тому, що кредит буде надаватися не за принципом черговості, а учасник буде визначатися випадковим чином ", - розповіла чиновниця.
Вона підкреслила, що сім 'я, яка отримує кредит, буде визначатися випадковим чином максимально прозоро. Принципу пріоритетності у виборі не буде.
"Такий підхід використовують у всіх європейських країнах, коли мова йде про пільгові кредити. Щоб якимось чином убезпечити і учасників цих пільгових програм, і донорів, які надають кошти на їх реалізацію", - пояснила Голованчук.
Однак поки нових правил кредитної програми у відкритому доступі немає. Це пояснюють тим, що поки йде процес підготовки документів, після чого почнеться повна інформаційна кампанія для всіх, хто хоче подати заявку.
При цьому вже існує база бажаючих отримати кредит під 3%. Її сформували в грудні 2019 року. Голованчук запевнила, що всі колишні учасники за їхньої згоди будуть автоматично перенесені в нову базу.
Якщо "Іпотека під 3%" все-таки запрацює, то за прогнозами Мінреінтерграції, наступного року квартири по ній зможуть отримати близько 700 сімей ВПО (близько 2000 осіб).
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.