
Зеленський відповів на петицію щодо накладання вето на закон про посилення відповідальності військових
Президент України відповів на петицію, у якій його просили накласти вето на закон №8271 про посилення відповідальності військовослужбовців.
Петиція була опублікована на сайті Офісу президента.
Авторка петиції Тетяна Костогризенко наголошувала, що коли законопроєкт №8271 стане законом, командування отримає «безпрецедентні важелі шантажу та карання військових тюрмою практично за будь-яку критику їхніх рішень».
Згідно з ухваленим законом, за непокору передбачене увʼязнення від 3 до 10 років, за невиконання наказу - від 3 до 7 років, погрозу або насильство щодо начальника - від 5 до 10 років, самовільне залишення частини або місця служби - від 5 до 10 років, дезертирство - від 5 до 12 років, самовільне залишення поля бою або відмову діяти зброєю - від 5 до 10 років тюрми.
«При цьому, зверніть увагу, забирається можливість умовного терміну та дострокового звільнення. Тобто у військових немає можливості бути звільненими за пом'якшувальними обставинами», - наголошувала авторка петиції.
У своїй відповіді на петицію від 2 лютого глава держави зауважив, що запорукою боєздатності військових підрозділів та зрештою перемоги України над росією є, зокрема, дотримання військової дисципліни
«[Військова дисципліна] ґрунтується на усвідомленні військовослужбовцями свого військового обов’язку, відповідальності за захист вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, на їхній вірності військовій присязі», - наголосив він.
Зеленський у відповіді зазначив, що військовослужбовці зобов’язані додержуватися Конституції та законів України, військової присяги, неухильно виконувати вимоги статутів Збройних сил України та накази командирів.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.