
Здавав бойовикам "днр" координати українських військових у Лимані: місцевого жителя засудили на десять років
Індустріальний районний суд міста Дніпра визнав жителя Лиману винним у шпигунстві для терористичної організації «днр» — чоловік передавав координати розміщення військових ЗСУ у місті та військових об'єктів.
Про це пише «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 16 серпня.
Доведено, що 28 лютого 2022 року обвинуваченому зателефонував його колишній знайомий, «оперуповноважений служби прикордонної охорони» в «мдб днр». Він запропонував надати допомогу його колезі в отриманні інформації щодо місць розташування, дислокації та переміщення військовослужбовців та військової техніки Збройних Сил України на території Донецької області.
Вже 2 березня 2022 року представник терористичної організації домовився з ним про дотримання конспірації, і що для підтвердження особистості вони використовуватимуть пароль — цифри, які в сумі повинні складати 11.
Перебуваючи у місті Лиман, чоловік протягом місяця надсилав співробітнику «мдб днр» дані про розташування українських військових за певними адресами. Він інформував про замінування автомобільних та залізничних мостів біля Лимана, про відсутність напруги в контактній мережі залізниці, про підрив двох автомобільних мостів та одного залізничного мосту, а також про плани подальшого переміщення військовослужбовців та військової техніки ЗСУ в напрямку Слов’янська, Краматорська, Добропілля та Покровська.
Окрім того, зловмисник передав представнику «днр» службову інформацію щодо переліку заброньованих на період військового стану співробітників Укрзалізниці, щодо підпорядкування, кількості особового складу та забезпечення зброєю підрозділів воєнізованої охорони УЗ, а також стану справності залізничних шляхів.
У вироку не зазначається його місце роботи. Однак є посилання на особову справу, вилучену у «Донецькій залізниці». Вочевидь, йдеться саме про працівника залізниці.
5 квітня 2022 року обвинуваченого затримали в селі Щурове.
Читайте: Очолював філію "Донбасгаз днр": судитимуть колаборанта з Лиману
У судовому засіданні обвинувачений вину не визнав. Він пояснив, що зі знайомим бойовиком вони у 1997−2009 роках разом проходили військову службу і потім підтримували дружні стосунки. У 2014 році після окупації Амросіївки його товариш залишився у місті та пропонував обвинуваченому вступити до армії «днр», на що той відмовився. Чоловік підтвердив, що після 24 лютого спілкувався зі своїм знайомим, але заперечував передачу інформації.
Щодо повідомлень у месенджері Telegram пояснити нічого не зміг: сказав, що побачив їх лише у матеріалах справи. Також обвинувачений заявив, що після затримання його катували.
Із матеріалів справи вбачається, що слідчі проводили негласні розшукові дії щодо співробітника «мдб днр», зокрема мали доступ до його листування у Telegram і зафіксували, що він періодично отримує інформацію розвідувального характеру від одного з абонентів. За номером телефону ідентифікували обвинуваченого. Раніше, відкриваючи рахунок в українському банку, він вказав цей номер як контактний.
Чоловіка засудили до десяти років ув’язнення з конфіскацією майна. За даними порталу «Судова влада», засудженого звати Олег Гриценко.
Читайте: Полоненого бойовика "лнр" ув'язнили на 10 років
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.