
Завтра відбудеться онлайн-лекція "Мовна ідентичність у вимірах історичної пам’яті українців"
Освітня платформа «У пошуках ідентичності» запрошує вас 2 квітня о 19:00 доєднатися до онлайн-лекції «Мовна ідентичність у вимірах історичної пам’яті українців».
Лекторка — Лідія Гнатюк, докторка філологічних наук, професорка кафедри української мови та прикладної лінгвістики Навчально-наукового інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
У контексті війни на винищення, яку веде російська федерація проти України, одним із ключових питань є збереження нашої мови та культури.⠀
Говорити про це — на часі, адже загарбник прагне позбавити нас права на власну мову, культуру та історію і натомість насадити українцям перекручене уявлення про самих себе.
Під час лекції говоритимуть про те:⠀
- чому мовний складник історичної пам’яті важливий для усвідомлення українцями власної національної ідентичності й самобутності?
- чому освічений українець має розрізняти поняття «українська мова» та «українська літературна мова», «стара українська літературна мова» і «нова українська літературна мова»?
- чому багато архаїзмів, що й нині живуть в українських діалектах, сучасній українськомовній людині здаються словами російської мови?
- як уникнути хибних уявлень про наше мовне минуле?
Доєднатися до події можна за покликанням.
Нагадаємо, як задокументувати воєнний злочин в окупації — поради та алгоритм дій.
Читайте також: "Це був момент єднання", — організаторка руху "Донецьк — це Україна" Діана Берг про мітинги 2014 року
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.