Заступник міністра оборони РФ перерахував "проблеми у відносинах Росії і НАТО"
За словами Фоміна російсько-натівські відносини «перебувають на критично низькому рівні», «у відносинах Росії і НАТО потрібно вирішити три ключові проблеми».
Про це Східний Варіант повідомляє з посиланням на Суспільне
Раніше Столтенберг підбив підсумки минулого засідання «НАТО-Росія»
Російсько-натівські відносини "перебувають на критично низькому рівні" на тлі "повної деградації архітектури безпеки в Європі". Про це заявив заступник міністра оборони справ Росії Олександр Фомін за підсумками засідання Ради Росія-НАТО 12 січня.
Він заявив, що Москва не раз пропонувала НАТО вжити заходів для деескалації ситуації, але Альянс їх ігнорував. "Це створює передумови виникнення інцидентів і конфліктів, підриває основи безпеки".
За словами Фоміна, у відносинах Росії та НАТО потрібно вирішити три ключові проблеми: гарантії нерозширення Альянсу за рахунок України та інших країн, нерозміщення в Європі американських ракет малої та середньої дальності і обмеження військової діяльності на континенті.
Своєю чергою заступник міністра закордонних справ РФ Олександр Грушко заявив, що Альянс зараз "повернувся до 1949 року" і виділяє "колосальні ресурси" на стримування Росії, що, як він стверджує, діє на будь-які спроби вибудувати загальноєвропейську безпеку на інших принципах.
"Спроби створити (систему ред.) безпеки без Росії є контрпродуктивними, приреченими на провал. Ми не дамо цього зробити. Якщо НАТО переходить на політку стримування, (політика Росії — ред.) це буде контрстримування. Якщо це буде залякування, то буде контрзалякування", — додав Грушко.
За словами заступника міністра закордонних справ Росії, для деекскалації "треба виконувати Мінські домовленості", що начебто призведе до зникнення загроз безпеці й територіальній цілісності України. Натомість Росія вживатиме всіх заходів, щоб не допустити "утисків законних інтересів своєї оборонної безпеки".
Коментуючи перспективу переговорів Росії та НАТО, Грушко заявив про "фундаментальні відмінності в підходах" сторін, через які не вийшло ухвалити "конкретний алгоритм подальших дій".