Ексклюзив
Закрили акушерське відділення: стало відомо, як працюють єдиний на Донеччині пологовий будинок і медицина у Слов'янську

Серед пошкоджених російськими обстрілами будівель у Слов'янську опинився і єдиний на Донеччині пологовий будинок. Зараз тут приймають жінок, але акушерське відділення закрили.
Як повідомляє Східний Варіант, про це голова Слов'янської МВА Вадим Лях розповів в ефірі телемарафону на Суспільному.
"Ми не закрили пологовий будинок, а закрили тільки акушерське відділення, де народжувалися малята, а інші два відділення в тому пологовому будинку зараз працюють. Можна отримати медичну допомогу по всім напрямкам, які пологовий будинок надавав, окрім народжування дітей. І нашим майбутнім матусям треба вже заздалегідь потурбуватися про те, де вони будуть народжувати в безпечному місці".
На питання в самому медзакладі можуть прийняти жінку, якщо раптом будуть перейми, Вадим Лях відповів:
"Слово "раптом" я розумію, але все ж таки час є спрогнозувати. Але якщо буде якась екстрена ситуація, у нас такі були і в 2022 році, коли теж не працювало це відділення, але привозили людей з небезпечних районів, де вже неможливо було знаходитись. Мамочку привозили, і вона народжувала. Тобто надати екстрену медичну допомогу по цьому напрямку можливість буде".
В населених пунктах громади люди мають доступ до медицини, каже начальник МВА:
"Хочу сказати, що наші комунальні медичні заклади надають допомогу нашим мешканцям майже як і до війни по всім напрямкам. Можу сказати, що ті пункти населені, які належать до нашої громади, там більш-менш безпечніша ситуація, ніж у Слов'янську, тому вони можуть приїхати і в сам Слов'янськ за медичною допомогою або звернутися за допомогою в Харківську область, виїхати автобусами, автівкою, тобто можливість отримати допомогу є".
Нагадаємо, 30 березня росіяни вдарили КАБами по центральній частині Словʼянська, внаслідок чого було пошкоджено єдиний на Донеччині пологовий будинок.



















