
Заборона TikTok в Україні: що там із петицією?
Додаток TikTok стрімко увірвалася на екрани смартфонів кілька років тому, але довгий час залишався нішевою розвагою, поки не набув величезної популярності у блогерів з усього світу і туди не прийшли великі гроші. Сьогодні додаток освоюють люди зовсім різного віку, але суперечки навколо нього не вщухають досі, а сам TikTok заборонений у низці країн.
Причини заборони
Ключовою причиною заборони китайського застосунку в Україні став безпосередньо контент. У березні на сайті президента з'явилася петиція із пропозицією заборонити TikTok хоча б на період війни з метою боротьби з ворожою пропагандою. Варто відзначити, що і всередині самого додатка існує досить жорстка цензура, яка все ж таки фільтрує контент, блокуючи, наприклад, ті ж ролики, на яких блогери грають в онлайн слоти або демонструють інший контент, що порушує правила майданчика
Справді, саме в останній рік додаток набув особливої популярності серед українських користувачів саме через контент про війну. Станом на початок червня петиція набрала трохи більша частина голосів із необхідних 25 тисяч для розгляду, а терміни голосування вже закінчуються.
Величезна популярність додаток досить швидко охопила будь-які інтереси аудиторії, пропонуючи відповідний контент. Якщо на початку свого становлення TikTok був веселою платформою для розваг, то сьогодні все більше перетворюється на справжню трибуну для блогерів, створюючи власних інтернет-героїв.

Досвід інших країн
Поки що про заборону TikTok більше розмов, ніж реальних санкцій. Розробників програми звинувачують у шпигунстві, зборі даних користувачів, а також поширенні китайської пропаганди, але насправді повністю TikTok заборонено лише в кількох країнах:
- Афганістан;
- Індія;
- Іран;
- КНДР.
Набагато більше країн, де програма має лише деякі обмеження. Наприклад, багато європейських країн забороняють мати TikTok на мобільних пристроях держслужбовців чи військових. Очевидно, саме через те, щоб застерегтися та уникнути витоку даних.
З негативними наслідками хаотичної публікації різних відео в TikTok і Instagram під час війни українці стикаються прямо зараз, тому як до контенту, що споживається, так і до виробленого варто ставитися уважніше.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.