
Як випускникам з ОРДЛО потрапити на підготовчі курси в українські ВНЗ не проходячи самоізоляцію при перетині КПВВ
З 29 червня для вступників з окупованого Криму та ОРДЛО починаються підготовчі курси
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на Дом
Основний етап вступної кампанії в Україні розпочнеться у липні. Випускники з тимчасово непідконтрольних територій, як і минулого року, вступатимуть до українських університетів за спрощеною процедурою. Як заявив міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет, з кожним роком таких абітурієнтів стає все більше.
"Торік було 2 тис. Але з року в рік - завжди більше. І ми повинні всіляко допомагати або інтернет-ресурсами, або засобами вільного доступу. Давати можливість зануритися в освітній простір України тим українцям, які проживають там і хочуть реінтегруватися в Україну ", - повідомив телеканалу міністр.
Читайте також: студент в умовах війни. Що змінилося для абітурієнтів з ОРДЛО та вимушених переселенців
Абітурієнти з окупованих територій можуть пройти підготовчі курси в деяких українських вишах зі стипендіальним навчанням. Для цього випускнику потрібно зв'язатися з вузом з переліку, отримати запрошення, яке дозволить не проходити самоізоляцію або обсервацію у зв'язку з перетином контрольного пункту в'їзду-виїзду (КПВВ). Після - подати особисто пакет документів до певного вишу в термін з 1 по 20 червня.
"Завдяки цим підготовчим курсам дітям буде простіше входити в непростий навчальний процес, руйнувати міфи, які їм насаджувалися. Переваги для молоді - що це дає? Можливість інтегруватися на новому місці проживання. Ти вже два місяці живеш в місті, в якому будеш вчитися. Тобі буде простіше з 1 вересня. Стипендія - у розмірі двох прожиткових мінімумів", - підкреслив член Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Роман Грищук.
Крім залучення абітурієнтів з тимчасово непідконтрольних територій, у Міносвіти планують модернізувати професійно-технічні училища. Форма освіти має адаптуватися під кожного студента індивідуально, вважають у міністерстві.
"Професійна освіта - вона змінюється. Це не те вчорашнє ПТУ, про яке всі пам'ятають. Це сфера освіти, яка дає можливість вчорашньому випускнику школи вже практично завтра-післязавтра отримати реальну професію. 30% теорії, але 70% - це що? Практика! І практика повинна набуватися де? Саме в ситуації реального виробництва", - повідомив заступник міністра освіти та науки Ігор Гарбарук.
Раніше в Україні презентували Стратегію розвитку професійно-технічної освіти до 2023 року. Документ визначає три основні завдання реформи професійної освіти: формування ефективної системи управління та фінансування, забезпечення якості професійної освіти та посилення співпраці з бізнесом.
Нагадаємо, абітурієнти з тимчасово окупованих територій частини Донецької та Луганської областей та Криму і діти, які проживають у населених пунктах уздовж лінії зіткнення, можуть взяти участь у програмі підготовчих курсів зі стипендіальним забезпеченням у закладах вищої освіти на підконтрольній уряду території.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.