
Як медикиня з Луганщини допомагає жінкам під час повномасштабної війни
Випускниця Луганського медичного університету Маргарита Алексенцева пройшла шлях від евакуації з Рубіжного до роботи лікаркою-гінекологинею. Після п’яти місяців у Німеччині дівчина повернулася в Україну, щоб завершити навчання та допомагати жінкам у часи війни.
Про це йдеться у матеріалі Східного Варіанта.
Професійне покликання Маргарити визначилося ще під час навчання в медичному коледжі. Перша практика в гінекологічному відділенні стала вирішальною у виборі майбутньої спеціальності.

Упевнено прямуючи до своєї мети протягом шести років навчання в університеті, дівчина здобула одне з двох престижних місць на спеціалізації «Акушерство та гінекологія». На початковому курсі інтернатури вона досягла значного професійного успіху — самостійно провела операцію, що стало для неї особливою подією. А в січні 2024 року молода лікарка прийняла свої перші пологи, зробивши важливий крок у кар’єрі.
«Це емоції, які неможливо передати. Ти допомагаєш з’явитися комусь на світ... Це радість за жінку, радість за власні професійні здобутки. Коли народжується нове життя, ти розумієш, що сприяв цьому, що ти був поруч і допомагав. Цей перший крик...», — ділиться враженнями Маргарита.
Робота в умовах війни має свої виклики — постійні повітряні тривоги та загроза обстрілів створюють додаткове напруження. Проте професійний обов’язок залишається незмінним.
«Власні переживання виключаєш і просто маєш допомогти жінці. Нікуди не біжиш, залишаєшся з нею. Робота не змінюється, тільки хвилювання трохи більше», — ділиться досвідом молода лікарка.
Хоча була можливість після завершення навчання повернутися до Німеччини, Маргарита свідомо обрала залишитися в Україні, адже впевнена, що стільки років навчання не має пройти даремно.
Попри те, що на початку інтернатури було непросто адаптуватися до ритму лікарняного життя та постійних чергувань, прагнення набувати більше практичного досвіду спонукає молоду лікарку затримуватися в лікарні допізна. Попри щоденні трагічні новини з країни, вона залишається вірною своєму покликанню: допомагати жінкам.
Читайте повністю матеріал: Від евакуації до пологової зали: як медикиня з Луганщини допомагає жінкам під час повномасштабної війни
Читайте також: Спорт як порятунок: історія переселенки з Луганщини, яка змінила професію і відкрила власну справу
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.