
Виплати ВПО повинні бути продовжені до кінця воєнного стану або інтеграції людей в громади, — голова ТСК ВР
Головний комітет рекомендував парламенту прийняти в першому читанні за основу законопроєкт 10382 ТСК Верховної Ради захисту ВПО про виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам до їх інтеграції у нові громади або до завершення воєнного стану.
Про це повідомив під час засідання парламентського комітету голова ТСК, народний депутат Павло Фролов, передає Східний Варіант.
Цей законопроєкт спрямований на збереження виплат внутрішнім переселенцям.
“Він продовжує виплати 2-3 тисячі внутрішнім переселенцям до завершення воєнного стану або до досягнення належного рівня інтеграції ВПО до нових громад, що дуже важливо”, — наголосив на засіданні комітету народний депутат.
За його словами чинна урядова Постанова №332 має вкрай обтяжливі, незрозумілі умови застосування положень не тільки для переселенців, а й для виконавців — УСЗН. Вона була додатково ускладнена для виконання Постановою №94.
За розрахунками, після 1 березня автоматично продовжаться виплати лише для 800 тисяч переселенців:
- пенсіонери з пенсіями до 9 тисяч грн;
- особи з інвалідністю 1-2 груп;
- тяжкохворі діти, діти з інвалідністю, діти-сироти та позбавлені батьківського піклування до 23 років.
Інші переселенцям прийдеться проходити знову процес збору документів на продовження виплат. Сам цей процес не буде легким для людей, наголосив Фролов.
“І що головне, ця допомога знов призначатиметься тільки на 6 місяців. Чому ми як держава обмежуємо право на виплати, а не концентруємо наші зусилля на задоволенні потреб ВПО? Тобто, наскільки вони інтегрувалися в громади, наскільки вони далі вже не потребують допомоги на житло? Ми так і не затвердили критерії оцінки цієї інтеграції”, — зазначив Фролов.
Це підхід пропонується у законопроєкті №10382, який встановлює чіткі критерії непризначення допомоги на проживання, а саме:
- повернення на окуповану територію або територію, де ведуться бойові дії;
- виїзд за кордон на тривалий строк без поважних причин;
- подання недостовірних відомостей;
- наявність житла на підконтрольній Україні території або отримання компенсацій за пошкоджене чи зруйноване житло;
- фінансово-майнові критерії;
- невжиття заходів щодо власного працевлаштування працездатних осіб.
Всі ВПО мають бути залучені до роботи, зазначили у ТСК.
Йдеться не про збільшення виплат, а про збереження підтримки переселенців, зауважив Фролов. Два мільйони українців-переселенців повинні бути захищені аби не втратити ці виплати.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.