Втратив все: переселенець з Луганщини розвиває бізнес у Бучі
У 2014 році Олексій Гончаров був змушений залишити житло та бізнес у Кадіївці на Луганщині та виїхати з окупованої території до Гірського. Там до 2022 року його родина розвивала хлібопекарську справу. З початком повномасштабного вторгнення він знову втратив усе. Після деокупації Київщини вирішив долучитися до відновлення Бучі та започаткував там новий проєкт - ресторан "ЗАвертай".
Про це повідомляється на фейсбук-сторінці Проєкт USAID "Економічна підтримка України".
На Луганщині у Гірському Олексій мав власну мініпекарню та кав’ярню, де продавав хліб та випічку власного виробництва. Усе обладнання та майно родина залишила у лютому 2022 року, коли, рятуючи своє життя, виїхала до Закарпаття, але після звільнення Київщини у квітні 2022 року вирішили переїхати для розвитку бізнесу у Бучу, щоб долучитися до відновлення одного з таких постраждалих міст.
Завдяки допомозі Міжнародної організації з міграції закупив більшу частину необхідного технологічного обладнання: для приготування су-від, посуд з нержавійки, кухонний інвентар та приладдя. Данська рада у справах біженців допомогла придбати кавову машину. За грантом від GIZ закупив холодильне, морозильне обладнання та систему кондиціонування.
Врешті родина орендувала приміщення, відремонтувала його та відкрила заклад швидкого та корисного харчування - “ЗАвертай”. У ньому відвідувачам пропонують свій фірмовий продукт - Завертай – це страва зі свіжих овочів та зелені, риби або м’яса су-від, під авторськими соусами, загорнута у тортилью.
Сьогодні у команді Олексія працюють четверо переселенців.
Підприємець планує масштабувати свою справу та відкрити схожі заклади у Бучі, Ірпені, Києві, а також обов’язково повернутися на рідну Луганщину, де роботи із відновлення інфраструктури буде найбільше.
Читайте: "Спільнота Відновлення": як підприємиця з Луганщини відновила швейне виробництво у Львові
Долучайтесь до "Спільноти відновлення". Це засноване "Східним Варіантом" ком'юніті незламних жителів сходу, які заново поставили на рейки свою діяльність у сфері бізнесу чи в громадському секторі. Люди, якими ми захоплюємось та про яких хочемо розповісти якнайбільшій кількості людей. Бо такі історії варті вашої уваги та підтримки. Підтримайте створення таких історій — долучайтесь до Спільноти відновлення та підтримайте Східний Варіант донейтом.