Військовий експерт пояснив, навіщо бойовики на Донбасі закидають ВСУ мінами ПОМ-2
Військовий експерт Сергій Грабський і підполковник запасу, учасник АТО, сапер Віталій Баранов пояснив, навіщо бойовики на Донбасі закидають ВСУ мінами ПОМ-2.
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на Радіо Свобода.
Ставиться - безшумно. Виявити можна лише «очима». А знищити неможливо «по-тихому». Це міна ПОМ-2: дистанційна зброя, яка все частіше використовуються російськими гібридними силами на Донбасі.
Протипіхотна ПОМ-2 - одна з нових російських розробок, пояснює Віталій Баранов. Ця «розумна» міна нового покоління: може спрацьовувати натяжним способом або реагувати на рух (сейсмодатчики).
«На крок тварини міна не спрацьовує. Ці міни дуже небезпечні, і головне, що вони спрацьовують на 99% », - говорить сапер.
Ця міна - кругової дії, і в її корпус залиті кілька тисяч осколків: розлітаючись по колу, вони утворюють радіус суцільного ураження. Женевськими конвенціями протипіхотні міни заборонені, і Україна позбулася їх як підписант цих конвенцій - на відміну від Росії.
У них є самоліквідація, а знешкодження - це тільки закид так званої «кішки», яка зачіпає і приводить міну в дію примусово. Є ще ліквідація накладним зарядом - але це дуже небезпечно», - пояснює Баранов.
Сергій Грабський каже, що тактика дистанційного мінування на Донбасі - в принципі не нова. Така міна ставиться для попередження просування противника або для його виснаження: щоб максимально утруднити переміщення людей.
«Мина більшою мірою є оборонною зброєю. Передові підрозділи російських окупаційних військ не укомплектовані на 100%, рівень їх комплектації - лише 20% -40%, і це спосіб убезпечити їх позиції від проникнення наших розвідників вглиб противника. Вони ставляться в місцях, де ворог чекає нашого просування. І не варто забувати про психологічний ефект, тому що наявність мін викликає високу напругу, це виснажує бійців», - коментує Грабський.
Всі факти використання ПОМ-2 документуються Україною, запевняє він - доказова база накопичується постійно.