
Відомі деталі цьогорічного вступу абітурієнтів з тимчасово окупованих територій
Для абітурієнтів, які проживають на тимчасово окупованій території або переселилися з неї після 1 січня 2023 року, передбачені певні умови вступу до українських закладів освіти.
Про це йдеться у матеріалі Східного Варіанта.
Вступники, які проживають на тимчасово окупованій території або переселилися з неї після 1 січня 2023 року, подають заяви дистанційно з використанням засобів електронного зв’язку. Вступні випробування проводяться за зверненням вступника дистанційно.
Для таких абітурієнтів передбачені спеціальні умови участі у конкурсному відборі за результатами співбесіди замість результатів НМТ або творчого конкурсу. Крім цього, передбачена можливість на основі ПЗСО або НРК5 брати участь у конкурсі на місця державного або регіонального замовлення за квотою-2.
“Особи, місце проживання яких зареєстроване (задеклароване) на тимчасово окупованій території та знаходяться на ній, можуть укласти договір про навчання в закладі вищої освіти впродовж трьох місяців після початку навчання, а його відсутність не перешкоджає включенню таких осіб до наказу про зарахування. під час організації вступної кампанії Міністерство освіти і науки України докладає усіх зусиль для забезпечення безпеки вступників. Водночас рішення щодо участі у певних етапах вступної кампанії повинно прийматися вступником з урахуванням безпекової ситуації в кожному конкретному індивідуальному випадку”, – зазначають у МОН.
Куди звернутися, у разі запитань:
Під час вступної кампанії цього року працюватиме гаряча лінія при Міністерстві освіти і науки України, а також спільна гаряча лінія в Урядовому контактному центрі, до яких можна буде звернутися як за телефоном, так і за допомогою електронної пошти, месенджеру чи чат-боту. Вони почнуть працювати з 30 червня. Номери будуть опубліковані пізніше.
Також працюватимуть гарячі лінії ДП «Інфоресурс», яке адмініструє електронний кабінет вступника та Єдину державну електронну базу з питань освіти, Українського центра оцінювання якості освіти та Державної служби якості освіти України.
Додатково можна звернутися на скриньку [email protected].
Читайте матеріал повністю: Вступна кампанія 2023: що потрібно знати абітурієнтам з Донеччини та Луганщини.
Також у Міністерстві освіти та науки розповіли про пільги для вступників цього року.
Нагадаємо: Цього року на Донеччині 11 клас закінчили майже 6 тисяч 800 учнів, всі вони можуть стати потенційними абітурієнтами. 3 квітня стартувала реєстрація на складання Національного мультимедійного тесту (НМТ).
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.