
Від Бердянська до Василівки колона їхала майже 12 годин: маріупольці розповіли про маршрут евакуації
Окупанти продовжують блокувати евакуаційні маршрути. Сьогодні евакуація маріупольців знову зірвалася через можливі провокації з боку Росії. Люди, які вириваються з-під вогню та обстрілів, розповіли, як проходить цей евакуаційний шлях та які є складнощі.
З блокадного Маріуполя, який постійно обстрілюють російські окупанти, люди намагаються вирватись у будь-який спосіб. Маршрут евакуації проходить через тимчасово окуповану росіянами територію Запорізької області, і чекати дозволу на виїзд доводиться кілька днів. Про те, як люди долають такий важкий шлях у бік вільної частини України, — Новинам Донбасу розповів мешканець Маріуполя, який сам виїжджав гуманітарним коридором.
Три ночі у спортзалі
Чоловік, який евакуювався, розповів, що з Маріуполя приїхав я Бердянськ, де переночував три ночі в школі №16, у спортивному залі на матрацах.
Читайте також: Верещук повідомила, що сьогодні гуманітарні коридори не працюватимуть: є інформація про провокації з боку окупантів Росії
«Після трьох ночей вранці пройшла чутка, що виїзду з центру Бердянська не буде, і всі масово наймали таксі, переїжджали на кільце Бердянське – село Азовське. Масово виїжджали туди, платили таксистам по-різному», — каже маріуполець.
За його словами, від кільця йшли пішки близько півкілометра, потім стояли у великій черзі до автобусів.
«Першими стояли близько 25 автобусів "Богдан" із Дніпра, із Запоріжжя, звідки ще не знаю, — там і київські номери були, різні номери. Потім далі стояли 20-25 автобусів МАЗ-203 більше, місткістю близько 40 осіб, і багато машин легкових», - розповів чоловік.
За його розрахунками, там було близько 2500-3000 осіб.
Парковка на розбитій заправці
Маріуполець розповів, що від Бердянська до Василівки колона їхала майже 12 годин. У мирний час цей шлях займав близько двох годин. Ночувати довелося в автобусах на стоянці забитої обстрілами.
«У нашому автобусі "Богдан" було 39 людей, об 11.20 виїхали. Проїжджали блокпости, і лише близько 23:00 приїхали до Василівки, це за 50 км. до Запоріжжя. За нами їхала ще колона легкових автомашин, більшість із них, звичайно, заповнені. Частину машин залишили у Токмаку, бо не пустили далі, а автобуси приїхали всі сюди. Стояли на заправці "БРСМ-Нафта", вона розбита, непрацююча, але велика площа, і велика кількість автобусів вартує, і вранці почали під'їжджати легкові автомобілі», - зазначив він.
За його словами, стояли довго і були проблеми з водою. Волонтери та МНС підвозили воду, але спочатку у невеликій кількості, а потім привезли діжку питної води, і люди змогли набрати воду у пляшки.
Пізніше волонтери привезли хліб, роздали водіям, і вони розподіляли автобусами і роздавали машинами.
«У наш автобус потрапило 4 булки хліба безкоштовні, інші кажуть, по одній — по дві булки хліба потрапило до автобуса. Ще давали сухарики — пакетики за кількістю дітей та 5 яблук. У нас в автобусі їхало 10 дітей», — зазначив чоловік.
Крім того, розповів він, з боку Василівки привозили хліб та продавали по 20 гривень.
На стоянці чергували 2-3 машини швидкої допомоги, кілька машин ДСНС.
Діти та танки
Співрозмовник розповів, що на цій заправці в очікуванні виїзду стояли довго.
«Всі стоять на стоянці, автомобілі стоять на трасі навпроти нас. Нещодавно був клич "по машинах", але потім так і не виїхали. Люди сидять, діти грають на майданчику, хтось вигулює собак», - описав ситуацію чоловік.
При цьому, зазначив він, повз стоянку трасою постійно проїжджали військові машини і танки з буквою Z — і на платформах, і прямо асфальтом.
За його словами, за Василівкою має розпочинатися територія, яку контролює Україна. Але люди не знають цього точно.
«Напевно, я сподіваюся, що раніше — тим краще», — резюмував маріуполець.
Увечері 26 березня стало відомо, що колона, якою їхав наш співрозмовник, дісталася Запоріжжя.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.