Ветеран АТО із Донецька об'єднав фермерів для спільного вирощування натуральної продукції
Ветеран АТО з окупованого Донецька Богдан Чабан об'єднав десятки фермерів, щоби разом вирощувати продукцію без хімії, передає "ШоТам".
Про це повідомляє Східний Варіант з посиланням на "Рубрику".
Чабан сам родом із Донецька. Свій перший бізнес Богдану довелося закрити через війну.
Окупанти прийшли в його рідне місто, та замість того, аби втекти, хлопець вирішив боротися.
Проукраїнські мітинги перетворилися на партизанський рух та службу добровольцем.
"Після повернення з фронту я три місяці перебував у якомусь просторовому континуумі. Майже не пам'ятаю той час: це був складний процес приживання до цивільного життя після війни",
- розповідає Богдан.
Та саме бізнес і врятував хлопця вд депресії.
У 2018 році, долучився до розвитку мережі Veterano Pizza.
Зіштовхнувся з проблемою недобросовісності постачальників, які давали неякісні продукти. Так і з'явилася ідея створити "Овочар".
Ветеран відкрив власну справу та об'єднав довкола себе десятки фермерів. Сьогодні бренд "Овочар" постачає продукцію напряму до магазинів та забезпечує заробіток для 47 малих виробників.
""Овочар" – це фермерська кооперація. Ми об'єднуємо фермерів переважно з нашого регіону. Суть у чому? Коли ти – один фермер, в якого є невеликий шматок землі, де стоїть теплиця, ти не можеш виробити великий обсяг продукції, аби вигідно її реалізувати.
Ти маєш користуватися послугами посередників і через це отримувати менше грошей. А ще тобі складніше продавати власну продукцію, бо ти залежиш від цих посередників.
Адже якщо вони завтра не приїдуть, тобі нікому буде збувати овочі, і ти маєш їх ледь не викидати. Наявність посередників створює проблеми та небезпеки, які унеможливлюють ріст і розвиток фермерів", пояснює Чабан.
Завданням кооперації є допомога фермерам централізовано закуповувати насіння, добрива, паливні матеріали, сприяємо їхньому навчанню та розвитку.
Як зазначав Чабан, зараз у кооперації налічується вже 47 господарств.
"Ми можемо постачати великі товарні партії, і вже обговорюємо співпрацю з рітейлом",
- наголошує засновник.
Асортимент овочів великий. Зараз серед наших фермерів є ті, хто вирощують огірки, томати всіх видів і кольорів, салат, зелень, кабачки, баклажани, кукурудзу тощо.
"До вирощування овочів наші фермери підходять екологічно свідомо. Декілька з них вже мають сертифікацію Green organic standard (міжнародна сертифікація органічних продуктів), інші ще в процесі. Ми не використовуємо агресивні хімічні добрива та засоби захисту рослин. Прагнемо до того, щоб сказати: вся наша продукція визнана органічною",
- підкреслює Богдан.
Також цього року у планах вирости з 47 до 100 домогосподарств.