Вавилон’13 презентував першу серію нового проєкту "Південь-Північ-Захід-Схід" про роздачу хліба у Часовому Яру та Нью-Йорку
Об’єднання українських документалістів «Вавилон’13» презентувало новий документальний проєкт «Південь-Північ-Захід-Схід».
Про це повідомляє "Вавилон’13" передає Східний Варіант.
Це шість фільмів про людей у найгарячіших точках лінії фронту.
Подивитися серії можна буде на офіційному ютуб-каналі організації.
Згодом подивитися усі фільми можна буде також на великому екрані — команда планує влаштувати спеціальний показ у Києві, в кінотеатрі Жовтень.
Часів Яр, Покровське, Нью-Йорк, Лиман, Козацьке, Торецьк, Оріхів, Глухів — раніше маловідомі точки на мапі, які тепер займають місце у серцях всіх українців. Частина героїв серіалу залишила позаду своє мирне життя, щоб боронити наші кордони. Цивільні мешканці прифронтових міст та селищ, які попри цілодобову загрозу не полишають рідних домівок,займаються відновленням будинків та громад після окупації та українські військові що боряться за майбутнє країни.
Команда Вавилонʼ13 зазначає, що головний фокус проєкту — об’єднання Українців з різних регіонів у боротьбі за змогу будувати справедливе майбутнє в рідній країні.
Першим епізодом стала історія «Нью-Йорк. Часів Яр. Хліб», створена разом з пекарнею «Good Bread from Good People». З початку повномасштабного вторгнення команда Good Bread щотижня відправляє велику партію хліба на Схід, а волонтер Діма Артемов розвозить його по містах і селищах. Він краще за будь-кого знає всі стежки й дороги, а його білий бус знає керівник кожної територіальної громади. Ще донедавна Діма возив хліб у Часів Яр незалежно від пори року та з посиленням обстрілів армією РФ це стало неможливо.
Власник пекарні Влад Малащенко ділиться:
«Мені здається, це кіно про те, що десь "там" життя зовсім інакше. В тих краях люди постійно знаходяться між життям та смертю, між білим та чорним, самі того не бажаючи. І цей хліб, це символ того, що ми разом, ми можемо щось робити, допомагати одне одному. Це також історія про волонтерів, які попри все роблять все можливе, щоб допомагати людям і робити їх життя трошки кращим».
Команді, яка працювала над фільмом, було важливо зрозуміти, що відбувається в щоденному житті людей там, як вони адаптуються до наближення лінії фронту, якщо до цього взагалі можливо адаптуватися.
«Ми почали знімати людей, які отримували хліб, допомагали його розвантажувати, і було видно, що він їм дуже потрібен. Так ми їздили декілька разів в одні й ті самі місця, бачили тих самих людей, бачили зміни в них, бачили, як зі зміною сезонів їм ставало все важче. Коли ти заїжджаєш в Нью-Йорк, спочатку їдеш довгою вулицею, де небезпечно. Там нікого немає. Ти прибуваєш в місце роздачі хліба, і за лічені хвилини до нього з'їжджаються всі на велосипедах, збираються, одразу починають носити, допомагати», — розповідає Женя Козеко, оператор Вавилонʼ13.
Кінооператор та продюсер Вавилонʼ13 Андрій Котляр відмічає, що цей проєкт — логічне продовження діяльності Вавилонʼ13, адже у своїй творчості команда досліджує Україну сьогодення, розповідає історії людей, які залучені до процесу захисту та відбудови нашої країни.
«Ми хочемо через свої фільми-портрети розповісти про те, як українці в різних регіонах України працюють задля спільного добробуту. Тож очікуємо, що ці історії знайдуть свій відгук в серцях глядачів та глядачок.
Ми також плануємо презентувати цей проєкт на великому екрані, адже мали досить успішний досвід показів проєкту “Війна-ненажера” і для багатьох глядачів подивитися ці фільми в кінотеатрі стало сильними враженнями, а для авторів — можливість ще раз поспілкуватися з аудиторією в офлайн-форматі», — додає Котляр.
Проєкт «Північ-Південь-Захід-Схід» реалізується за підтримки Фонду «Партнерство задля стійкості України», який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки.
Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю Вавилонʼ13 і не обов’язково відображає позицію Фонду та/або його фінансових партнерів.
Дивіться фільм «Нью-Йорк. Часів Яр. Хліб» на сторінках Вавилонʼ13.
Також: східний Варіант оголошує набір на Школу журналістики рішень для медійників з прифронтових територій
А ще: відновити доступність медицини: як на Донеччині працює нова мобільна гінекологічна клініка