В Українській делегації в ТКГ щодо Донбасу підсумовували дії режиму припинення вогню за рік
Рік тому вступив у дію режим припинення вогню. Незважаючи на численні порушення з російського боку, результати дії режиму припинення вогню очевидні.
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на Українську делегацію в ТКГ щодо Донбасу.
Так, під час дії режиму стало в два рази менше смертей українських військовослужбовців, втричі менше поранених, майже втричі менше обстрілів, в порівнянні з періодом з липня 2019 до липня 2020.
З 27 липня 2019 року до 27 липня 2020 року збройні формування Російської Федерації 4257 разів здійснювали обстріли, 88 українських військовослужбовців загинуло, 494 – отримали поранення.
За час діі режиму припинення вогню з 27 липня 2020 року до 27 липня 2021 року зафіксовано 1995 обстрілів, загинуло 45 та 163 військовослужбовця отримали поранення (дані Штабу ООС, уточнюються).
ЗСУ з честю виконують завдання Президента, обумовлені міжнародною ситуацією довкола України, забезпечуючи українській дипломатії відповідні умови для боротьби за українські національні інтереси.
Дотримуватися режиму припинення вогню в ході збройного конфлікту - найбільш складний різновид військових дій.
Україна залишається вірною своїм зобов’язанням щодо політико-дипломатичного шляху врегулювання збройного конфлікту на сході України. Це доводять численні заяви представників міжнародних організацій (від Ради Безпеки ООН до Парламентської асамблеї Ради Європи), держав-посередників Нормандського формату, держав «Великої сімки».
Більше того, саміт «Кримської платформи», який розпочне процес деокупації Криму, став можливим і представницьким (очікуються посадові особи більше ніж з 35 країн світу) у значній мірі тому, що Україна заробила за цей рік репутацію відповідальної держави, що виконує свої домовленості, навіть, у несприятливих обставинах.
"Усе це було сплачено високою ціною. Українська делегація дякує кожному військовослужбовцю, хто у складних умовах виконує свій воєнний обов’язок", - зазначили в делегації.